Категорії
Різне

Хто там в водопровідній воді?

Майже кожна поверхня води – це гарне місце для життя і розмноження різних мікроорганізмів, серед яких є бактерії, найпростіші, грибки, дрібні водорості і навіть віруси. Мікроорганізми, які викликають певні захворювання, відносять до групи патогенних. Нешкідливі мікроорганізми під впливом певних факторів також можуть негативно впливати на здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що інфекційні захворювання, які викликають патогенні мікроорганізми – це найпоширеніша небезпека для здоров’я людини. Деякі віруси і бактерії гинуть ще при проходженні води через міські очисні системи. Саме для цих цілей використовують хлор. Але існують деякі види вірусів, які можуть вижити і після такого знезараження. Та й немає 100-відсоткових гарантій, що на водоочисних станціях так і при подальших заходах по зберіганню і розподілу води завжди дотримуються всіх необхідних умов по знезараженню води. Сьогодні для вирішення цієї проблеми винайшли побутові фільтри для очищення питної води.

Вода, перенасичена мікроорганізмами, особливо патогенними, небезпечна не тільки під час пиття. Бактерії і віруси можуть потрапити в організм і під час прийняття ванни, або при вживанні овочів і фруктів, вимитих у такій воді. Деякі мікроорганізми за весь цей час атаки хлором пристосувалися і вже не бояться хлору і високих температур, тому навіть кип’ятіння не завжди дає 100% гарантію.

Вода відіграє велику роль в круговороті вірусів, особливо інфекційних захворювань, таких як черевний тиф, дизентерія, сальмонельоз, холера, вірусний гепатит, поліомієліт та ін. Патогенні збудники потрапляють в каналізацію з відходами життєдіяльності хворих і носіїв цих вірусів, потім разом зі стічними водами їх виявляють у відкритих водоймах, звідки вони можуть опинитися у вашому кухлі.

Питна вода є безпечною, коли в ній загальне число бактерій в одному мілілітрі не більше ста; сумнівною – 100-150; забрудненої – від 150 і вище. Кількість мікроорганізмів в річках і озерах коливається в межах від 100 до 400. З водойми вони потрапляють на очисні станції і далі в житлові будинки. Звичайно, велика кількість мікроорганізмів гине, але не варто розслаблятися, коли мова йде про здоров’я.

Виходячи з небезпеки для здоров’я людини, Всесвітня організація охорони здоров’я склала список мікроорганізмів, які необхідно повністю виключати з води:

1) бактерії – холерний вібріон, сальмонели, шигели (збудники дизентерії), єрсинія ентероколітіка, паличка синьо-зеленого гною, ентеропатогенні кишкові палички, аеромонада спп., кампілобактер еюні і колі;

2) віруси – аденовіруси, ентеровіруси, вірус гепатиту А, ентеровіруси гепатитів А, В і Е, норволк вірус, ротавірус, дрібні круглі віруси;

3) найпростіші – ентамеба гістолітіка, гіардіа інтестіналіс, кріптоспорідум парвум, дракункулюс медінензіс.

Щоб бути достовірно впевненим, що ви п’єте якісну воду, довіртеся домашнім системам водоочищення – проточним фільтрам або системам зворотного осмосу.

Залишити відповідь