Хто з птахів літає найвище?

Хто з птахів літає найвище?
Перелітний дупель, рекорд висоти польоту у птахів.

Сучасній науці відомо про існування майже 18 тисяч видів птахів. Деякі з них літають найшвидше, інші співають найгучніше і т.п. Сьогодні розповідь про птахів, що літають найвище.

Нещодавно шведські вчені дослідили вид невеликих птахів, що вміють літати на висоті до 8 700 метрів. Тобто ці пернаті створіння можуть злетіти до вершини Евересту – найвищої гори на Землі. Але ця дивовижна здатність у них проявляється не завжди. Більшість птахів літають на висоті близько 1000 метрів. Але час від часу вони здійснюють і тривалі перельоти. Наприклад, на початку серпня солов’ї починають міграцію в теплу Африку, щоб перечекати там холодну зиму і повернутися додому в кінці квітня. Саме під час перельотів вони і можуть підніматися на рекордну висоту – до 8 000 метрів.

Гарним прикладом також можуть бути білі лелеки (Ciconia ciconia), які володіють довгою шиєю і ногами, а розмах крил досягає 200 сантиметрів. Щороку білі лелеки відправляються в теплі країни і долають тисячі кілометрів. Щоб уникнути перешкод, час від часу вони піднімаються на висоту до 3 000 метрів.

Хто з птахів літає найвище?
Білий лелека (Ciconia ciconia) – птах родини Лелекові

Такою ж дивовижною здатністю володіють і чорні стрижі (Apus apus), які вміють не тільки кружляти на висоті до 3 000 метрів, але і розвивати швидкість до 120 кілометрів за годину. При цьому вони вміють також спати під час польоту – ця властивість надзвичайно необхідна для молодих представників цього виду, які вперше приземляються у віці 2-3 років.

Хто з птахів літає найвище?
Чорний стриж (Apus apus, або серпокрилець чорний) – гніздовий перелітний вид родини Серпокрильцеві

Підніматися на дивовижну висоту здатні і хижі беркути (Aquila chrysaetos), розмах крил яких досягає 2 метрів. Вони нерідко долають висоту 4 500 метрів і, завдяки гострому зору, непомітно вистежують потенційну здобич. Можливо, саме завдяки цій здатності вони і примудряються полювати на тварин вагою від 0,4 до 5 кілограмів.

Хто з птахів літає найвище?
Беркут (Aquila chrysaetos) – один із найбільших денних птахів родини яструбових

Також нещодавно шведські вчені з’ясували, що перелітний дупел (Gallinago media) вміє злітати на висоту до 8 700 метрів – для порівняння, висота Евересту дорівнює 8 849 метрам. Довжина тіла цього виду птахів не перевищує 29 сантиметрів, його маса в середньому дорівнює 260 г. Ці птахи облаштовують свої гнізда у вологих болотах і низьких річках, переважно на території Євразії і Скандинавії. Коли на цих широтах стає холодно, вони відлітають в Сахель, тропічний регіон Африки.

Під час перельоту дупел розганяється до 100 кілометрів за годину, завдяки чому за 2-4 доби долає відстань 6 000 км.

Хто з птахів літає найвище?
Траєкторія польоту дупеля

Як вчені вивчають птахів? Щоб дізнатися, з якою швидкістю і на якій висоті літають пернаті, науковці прикріплюють до них невеликі датчики. За даними MSN News, нещодавно помітили, що під час нічних перельотів дупел летить на висоті близько 2 100 метрів, а вдень піднімається на висоту до 4 500 м (згаданий рекорд висоти польоту під час спостережень був поставлений лише однією особиною). Науковці поки що не можуть остаточно встановити, чому саме дупелям потрібно настільки високо літати. У випадку з беркутами це можна пояснити необхідністю непомітно відстежувати здобич. Відносно ж дупелів вчені припускають, що представники цього виду встановлюють подібні рекорди, щоб не перегріватися вдень. Є ще одна теорія – що таким чином цей вид птахів рятується від хижих птахів.

Залишити коментар