Хуаси – село мільйонерів

Хуаси - село мільйонерів
Хуаси - селище мільйонерів

Хуаси – це селище в східній провінції Китаю Цзянсу, де живуть виключно мільйонери. У кожного жителя є мільйонні рахунки в банку, дорогі машини, вілли, квартири та інші блага, недоступні пересічному китайцю.

Хуаси - село мільйонерів
У Женьбао – людина, яка створила селище Хуаси
Хуаси - село мільйонерів
Китайське селище Хуаси

Ще півстоліття тому це селище від інших в Китаї нічим не відрізнялося. Значну частину землі Хуаси було відведено під грядки і жителі виживали тільки за рахунок сільського господарства. Місцевий фермер У Женьбао, коли зайняв пост секретаря сільського парткому, в 1969 році сприяв появі в селі Хуаси текстильного заводу. Тоді це було дуже ризикованим кроком.

Хуаси - село мільйонерів
Будинки в Хуаси
Хуаси - село мільйонерів
Хуаси туристичний

Протягом десяти років текстильне виробництво селища Хуаси активно розвивалося і приносило хороший дохід. Згодом в Хуаси плавно стали з’являтися нові металургійні і текстильні підприємства.

Активно росли не тільки підприємства і заводи, а й населення Хуаси. Поступово село Хуаси викупило близько 20-ти найближчих сіл, збільшивши свою територію до 35 кв. км. Сьогодні, окрім мігрантів, в селі проживає близько 35 тис. жителів, тоді як ще в 1950-х роках населення Хуаси становило всього 576 чоловік.

Хуаси - село мільйонерів
Домівки селян
Хуаси - село мільйонерів
Інфраструктура села Хуаси

Кожна сім’я Хуаси живе в розкішній квартирі, має не менше одного автомобіля, а також акції кооперативу «Хуаси» вартістю від 0,5 до 1,5 млн. доларів. На банківських рахунках у кожного хуасійця лежить в середньому по 250 тис. доларів. Але якщо хтось вирішує виїхати з рідного села – він позбавляється всього. Бюджетом села розпоряджається адміністрація, яка за підсумками року 20% загального доходу села розподіляє порівну між усіма жителями Хуаси, враховуючи навіть маленьких дітей. До того ж кожен місцевий житель щорічно отримує допомогу на життя в розмірі близько 500 доларів і 150 кг рису. А якщо комусь із селян виповнюється 100 років, то всі члени сім’ї довгожителя отримують приблизно по 1,5 тис. доларів.

Хуаси - село мільйонерів
Хмарочос Zengdi Kongzhong
Хуаси - село мільйонерів
Хмарочос Zengdi Kongzhong зсередини
Хуаси - село мільйонерів
Скульптура Золотого бика

Населення Хуаси має право на безкоштовну освіту і медицину. Вони отримують страховку по старості, субсидії на продукти харчування і кожен повнолітній місцевий житель має право на безкоштовне житло.

У Хуаси працює величезна кількість підприємств, які приносять селу багатомільярдні доходи щорічно, але в той же час засмічують флору і фауну села. Заклопотаний цим питанням У Женьбао прийняв рішення про закриття трьох хімічних заводів.

«Нам потрібна золота і срібна гора, але більш за все нам потрібні прозорі води і зелені гори», – заявив У Женьбао. Тому був побудований завод з очищення стічних вод і вкладено 1,5 млн. доларів в озеленення житлової зони. На сьогодні рівень озеленення в селищі вже перевищив 40%.

Практично кожна сім’я села Хуаси віддала майже по 15 млн. доларів на будівництво хмарочоса Zengdi Kongzhong в 74 поверхи. Це були не пожертвування, а не інвестиції. Тепер хмарочос Zengdi Kongzhong – прикраса і місцева визначна пам’ятка селища Хуаси, на яку їдуть подивитися з усіх куточків нашої планети. Тепер хуасійці заробляють не тільки на промисловості, а й на туризмі.

Хуаси - село мільйонерів
Село мільйонерів у Китаї
Хуаси - село мільйонерів
Сучасна китайська архітектура
Хуаси - село мільйонерів
Село Хуаси, вигляд згори

Кожен поверх хмарочоса Zengdi Kongzhong – показник заможності населення Хуаси. Наприклад, на 60-му поверсі розташований знаменитий золотий бик, вагою в тонну і вартістю 47 млн. доларів. Всередині будівлі є і 5-ти зірковий готель і бізнес центр, ресторани, басейн і золоті фонтани.

Хуаси - село мільйонерів
Ресторан в хмарочосі Zengdi Kongzhong

Можна подумати, що життя в селищі безтурботне і залишається тільки отримувати блага. Насправді – це не так. Кожен житель села працює на одному з підприємств Хуаси 7 днів на тиждень. При такому робочому графіку не дивно, що жителі не встигають подорожувати і дивитися світ.

Що ж, і на цей випадок у них знайшлося рішення. Женьбао створив «Парк світу», в якому були встановлені копії культових пам’яток не тільки Китаю, але і інших міст нашої планети. Тут є і Тріумфальна арка, і Велика Китайська стіна і багато інших не менш відомих монументів. А США в «Парку миру» представлено у вигляді статуї, яка об’єднує Білий дім, Капітолій і Статую свободи.

Хуаси - село мільйонерів
Село Хуаси, стадіон
Хуаси - село мільйонерів
Велика китайська стіна в Хуаси
Хуаси - село мільйонерів
Копія Триумфальної арки
Хуаси - село мільйонерів
Озеленення селища
Хуаси - село мільйонерів
Пам’ятник США (Хуаси)
Хуаси - село мільйонерів
Парк села Хуаси

Залишити коментар