Хурунга

Хурунга
Хурунга

Хурунга (Хурунге) – традиційний монгольський напій кисломолочного бродіння, нагадує кумис, але готується зі сколотин, що залишилися від збивання в масло коров’ячого молока.

Хурунгу заквашують, як і всі подібні кисломолочні продукти, грибками старої хурунги, а при їх відсутності заквашують пахту за допомогою житнього зерна – 1 кг жита в полотняному мішечку до скисання (на тиждень) поміщають в відро сколотин.

Готувати хурунгу класичним способом надзвичайно складно. Для цього потрібні, по-перше, великий посуд – приблизно з бочку, а також особлива закваска – ехе. Ехе – стара хурунга або мати-хурунга, яку буряти зберігають іноді по півроку і більше.

Інгредієнти для приготування хурунги:
– 3 відра скислих сколотин від збивання масла,
– 1 л ехе або житньої закваски, що готується з 1 кг житніх зерен, поміщених в щільний полотняний мішечок і опущений на 1 тиждень в сколотини.

Сучасний, більш полегшений спосіб приготування хурунги полягає в наступному: сколотини прикрити кришкою з дірочками. Час від часу, але не більше ніж через 3-4 години, протягом доби приблизно через рівні проміжки часу сколотини помішувати протягом 15 хвилин.

Коли з’являться дрібні бульбашки, можна вважати, що хурунга готова. Хурунга має дуже кислий смак, тому її п’ють, додаючи вершки.

Залишити коментар Скасувати відповідь

Exit mobile version