Категорії
Різне

IBM несе штучний інтелект в маси

Компанія IBM відкриває публічний доступ до штучного інтелекту суперкомп’ютера Watson. Починаючи з 2014 року, розробники програмного забезпечення зможуть створювати «розумні» онлайн-сервіси та додатки, пише газета Financial Times. Двома місяцями раніше вчені вперше відкрили доступ до квантового комп’ютера.

Вперше Watson з’явився на публіці два роки тому в якості одного з учасників телевізійної гри-вікторини Jeopardy. Завдання суперкомп’ютера – показати, що машини можуть розуміти природну мову і взаємодіяти з людьми на більш високому рівні.

Обробка природної мови вважається однією з найбільш важких у виконанні завдань для комп’ютерів. З тих пір Watson часто використовується в медичних експериментах.

За словами IBM, сторонні розробники отримають можливість використовувати інтелектуальні ресурси Watson для підвищення інтелекту власних додатків.

Слідом за «Intel Inside» з’явиться вираз «Powered by Watson», який будуть використовувати по відношенню для програм, що застосовують когнітивні обчислення.

«Ми відкриваємо нову еру аналітичних і когнітивних обчислень. В цьому плані Watson попереду всього світу», – заявив керівник венчурної групи Hummer Winblad Марк Горенберг.

«Watson є найбільшим надбанням IBM. Для нас це історичний момент», – з гордістю заявив Стівен Голд, віце-президент IBM.

Відповіді на запитання Watson шукає, обробляючи величезні масиви даних. Суперкомп’ютер може послужити хорошу службу компаніям, які за родом своєї діяльності накопичують великі обсяги інформації, але не вміють витягати з цього прибуток, говорить аналітик IDC Даррен Біббі.

Технології розвиваються шаленими темпами. Своїми можливостями дивують не тільки комп’ютери, але і неймовірні сенсорні інтерфейси.

Залишити відповідь