Ін’єкції з нанороботами

Ін'єкції з нанороботами
Нанороботи, які можуть потрапити в організм через шприц

Ідея мікроскопічних роботів, призначених для доставки ліків в глибини живих організмів, не нова. Найголовніше, такі роботи здатні працювати навіть в самих екстремальних умовах, і можуть бути введені всередину організму за допомогою звичайного шприца.

Наприклад, група вчених з Корнельського університету розробила таких нанороботів. Кожен з цих роботів має довжину 70 мікрон, що приблизно дорівнює товщині людської волосини. Щоб виготовити мільйонну армію таких приладів, достатньо однієї 10-сантиметрової кремнієвої пластини.

На розробку швидкого методу складання нанороботів пішло кілька років, і тепер вчені можуть поділитися дуже цікавими результатами. Група на чолі з професором Марком Міскіні вже настільки пристосувалася створювати крихітних роботів, що здатна зробити мільйон штук всього за кілька тижнів.

Кожен новий наноробот має по чотири ніжки, виготовлені з графену, платини і титану. За словами професора Мискіна, такі ніжки здатні утримувати вагу, що в 8000 разів перевищує їх власну. Примітно, що товщина кожної не перевищує 100 атомів, що теж справляє велике враження.

«Ще в дитинстві я дивився в мікроскоп і бачив, як там відбуваються божевільні речі. Зараз ми створюємо щось таке, що теж активне в такому мікроскопічному розмірі. Тепер ми може не тільки дивитися на цей світ, а ще й бути його частиною», – глава дослідження Марк Міскін.

На даний момент роботи живляться від сонячної енергії, і тому не можуть проникати в глибини організму. Щоб прибрати це обмеження і дозволити їм доставляти ліки безпосередньо в епіцентр хвороб, дослідники мають намір випустити версію з живленням від магнітних полів і ультразвуку. Також вчені планують впровадити різноманітні контролери і датчики.

Залишити коментар