Категорії
Різне

Інноваційний біопатч для кісток

Наукові співробітники Університетського коледжу фармакології штату Айова оголосили, що розробили новий біопатч (англ. patch — заплатка), здатний успішно застосовуватися для заміни або регенерації пошкоджених або втрачених кісток. Робота вчених може відкрити нові шляхи в лікуванні різних захворювань, пов’язаних з порушенням кістково-скелетної системи людини.

Сам патч складається з колагенової основи (форми), яка заповнюється наночастинками з вмістом ДНК і генів, необхідних для виробництва кісткової тканини. В результаті цей біопатч в буквальному сенсі «дає потрібні інструкції» кожній клітині, що знаходиться біля ураженої області, і це прискорює процес загоєння.

«По суті ми направляємо ДНК в клітини, щоб ті почали вироблення білків, які сприяють нарощенню кісткової тканини», – каже професор Аліасгер Салем з Університетського коледжу фармакології штату Айова.

«Цей біопатч вивільняє наночастинки протягом тривалого періоду часу, що в результаті виключає необхідність в багаторазових ін’єкціях потрібних препаратів», – додає вчений.

Експерт вказує, що колагенова основа біопатча може кожен раз підганяти під потрібні розміри фрагмент кістки, що вимагає заміни.

Портал Science Blog, який повідомив про цю новину, пише, що основні принципи роботи біопатча були опубліковані в останньому випуску наукового журналу Biomaterials, де Салем виступає в ролі одного з авторів даного дослідження.

Залишити відповідь