Нейлонові панчохи (історія)

Спочатку модні панчохи робили з шовку або бавовни. Згодом винайшли синтетичне волокно 6,6 Дюпон, яке потім назвали нейлоном. І у 1939 році в моду увійшли панчохи з нейлонового волокна 6,6, а 15 травня 1940 відбувся перший офіційний реліз відкритого продажу нової нейлонової панчохи, який не викликав стовпотворіння серед споживачів, але вже до кінця року було продано 64 мільйони пар нейлонових панчіх.

Панчохи були одним з перших продуктів, для яких використовували це нейлонове волокно. Нейлон 6,6 не розтягувався, тому необхідно було виробляти багато різних форм і розмірів панчіх, і тому для процесу виробництва було задіяно багато ручної праці.

Нейлонові панчохи, перша реклама

В’язальні машини створювали плоский шматок нейлону і надавали виробу форми Fashioned. Щоб створити форму ноги, кінці плоскої частини трикотажу зшивали разом і формували шов. В деяких моделях панчіх для комфорту вшивали підошви з бавовни.

нейлонові панчохи, тестування в лабораторії

Очікували, що жінки будуть носити панчохи весь час, тому нейлон для панчіх мав був бути різного кольору і ціна виробу мала бути дешевшою. Ще проблема була і в тому, що перші нейлонові вироби не виглядали добре, тому шукали компроміс між плоскою в’язкою і оригінальною сіткою плетіння.

Перші нейлонові панчохи були вдвічі дорожчими за шовкові

Тоді і розробили мікросітку MESH (від англ. mesh – петля, осередок мережі, отвір сита) і, замість щоб ткати полотно, стали його в’язати. Сітка панчохи втратила глянцевий блиск і гладкість, але панчоху зробили довшою. Це допомогло зняти грубий вигляд панчіх.

Панчошна історія

Споживачі сподобали товщину 60, потім 50 і до 40 Ден (скорочене від деньє – позасистемна одиниця лінійної щільності волокон, ниток, відношення маси волокна до його довжини).

Історія технології виробництва панчох

У роки Другої світової війни нейлон пішов на військові дії. Шовкові панчохи стали недоступними. Тому іноді жінки використовували косметику, щоб імітувати панчохи.

Мода 1940-х

Після закінчення війни нейлон знову повернули у виробництво панчіх. Тепер попит на панчохи був настільки великий, що спалахували бої в магазинах. Ці бої увійшли в історію одягу як нейлонові заворушення і ще цілий рік пропозиція не могла задовольнити попит.

Нейлонові панчохи

На початку 60-х років нейлонові панчохи вже становили 80% від продажу панчішно-шкарпеткових виробів. Спідниці ставали більш короткими, лінія Hemlines (лінія нижньої кромки спідниці) стала вищою. Були введені колготки.

Нейлонові панчохи історія

Виробники підв’язок і панчіх змушені були придумувати способи, щоб конкурувати з цими інноваціями. Вони збільшили довжину панчохи, зробили рант вузьким, розробили стрейч нейлон, поліпшили пояси з підв’язками, представили різні способи прикріплення панчохи (трусики з невеликими підв’язками або кліпами).

Панчохи Hold-ups – еластична смуга у верхній частині

Але колготки захопили ринок, і вже до кінця 60-х років продаж колгот становив 80% від продажу всіх панчішно-шкарпеткових виробів.

Панчохи Gatta Be-Sexy

Дослідницька компанія Deering Milliken у 1956 р. винайшла новий спосіб обробки плоскої нейлонової пряжі: нитку накручували на розігріту призму. Після такої обробки нейлонова нитка набуває форму спиралі і здатність розтягуватися і вздовж і впоперек. Нове волокно назвали Agilon.

Історія нейлонових панчох

Еластичні нейлонові нитки використовували для плетіння панчіх і раніше, але для надання їм еластичних властивостей нитку піддавали крученню. Кручена нейлонова нитка розтягується тільки в одному напрямку і тому більш уразлива. Нейлонова нитка Agilon не втрачає своєї міцності. Agilon – це перший нейлон, який міг розтягуватися.

Панчошні вироби Mytights

В 1964 р. компанія DuPont спеціально для панчішно-шкарпеткових виробів представила бікомпонентне поліамідне волокно Кентріс (Cantrece) – нейлон, який тягнеться.
З тих пір нейлон було перероблено кілька разів. Лайкра додала нейлону довговічності, ланолін блиску, це більш дорогі моделі.

Вибрати панчохи правильно

Коли кругові в’язальні машини для нейлонових панчіх з’явилися на ринку, панчохи стали робити швидше, з меншою кількістю відходів.

Панчохи Vassarette

Безшовні панчохи були вперше введені в 1952 році. Але протягом 50-х в моді були панчохи зі швом і туфлі на шпильках.  Жінки завжди перевіряли щоб шов був прямий. Минуло кілька років, перш ніж безшовні панчохи стали модними.  Модним став і тонкий каблук.

Панчохи Vassarette

Новий тонкий каблук надав можливість лінії шва збільшитися, зробив ноги жінки на вигляд довшими. Дизайн Stiletto (кинджал, за назвою форми каблука-шпильки) став популярним для свінгу – Timeless Fun. Оскільки спідниці літали вгору, тому панчохи і білизна мали бути настільки ж презентабельними, як і решта наряду.

Stockings hq (Великобританія)

Сучасні панчохи зроблені із спандекса, а не з нейлону, що іноді викликає певні проблеми – може виникнути свербіж або інша алергічна реакція.

Шви можуть бути зашиті і в сучасних панчохах. Деякі оригінальні панчохи мають маркування по швах, нейлон в таких панчохах не розтягується.

Retro Vintage Seamed

Щоб носити панчохи, потрібен пояс з підв’язками.

Перед тим як одягати панчохи, зніміть кільця, нігті на руках і нігті на пальцях ніг повинні бути гладкими або придбайте трикотажну рукавичку.

Natural Cuban Heel

Щоб зберегти панчохи від псування, тепер доступні невеличкі подушечки для взуття.

Якщо ви шукаєте ідеальні панчохи:

Stockings hq (Великобританія) панчохи м’які, шовковисті, з доброю тривалістю і досить хорошими цінами.

Силіконові накладки

Дивовижні панчішні вироби Mytights, в основному колготки і панчохи з глянцевим або матовим відтінком, відмінні ціни, чудовий дизайн.

Подушечки для взуття

Більш дешеві (до $ 5,00), шовковисті Vassaretteк із заднім швом, мають легке  мерехтіння, лайкра додає їм довговічності.

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Exit mobile version