Категорії
Різне

Jetson Xavier для штучного інтелекту

На міжнародній виставці високих технологій Computex 2018 компанія NVIDIA представила досить цікавий продукт: чіп під назвою Jetson Xavier (також відомий як Isaac), який зможе виступати в якості мозку для роботів, орієнтованих на використання штучного інтелекту і глибоке машинне навчання.

В основі нової системи лежить плата SoC Xavier з вбудованою системою охолодження і портами для підключення різних інтерфейсів.

Сама плата містить 9 мільярдів транзисторів, а заявлена ​​обчислювальна потужність плати дорівнює 30 терафлопсів (TFLOPS – величина, яка використовується для вимірювання продуктивності комп’ютерів, що показує, скільки операцій з плаваючою комою в секунду виконує дана обчислювальна система, 1 терафлопс дорівнює 1 трильйону операцій в секунду або 1000 млрд операцій в секунду).

Jetson Xavier для штучного інтелекту
Чип Jetson Xavier

Крім цього, є 8 ядер CPU (Carmel ARM64 CPU) і GPU Volta з 512 потоковими процесорами і 20 транзисторними ядрами. Для живлення буде потрібно не більше 30 Вт. В цілому розробка обійшлася компанії NVIDIA в 2 мільярди доларів США. Але як заявив президент NVIDIA Женьсюнь Хуан: «Цей маленький комп’ютер стане мозком майбутніх роботів. Це найдовший і самий витратний проект, який ми коли-небудь робили в нашій компанії. Крім величезної суми грошей на розробку, за нашими підрахунками, пішло близько 8000 людино-років. При енергоспоживанні в 30 Вт Jetson Xavier має практично таку ж обчислювальну потужність, як і величезні робочі станції вартістю в 10 000 доларів, але при цьому він коштує набагато дешевше».

Jetson Xavier для штучного інтелекту
Мозок-чип Jetson Xavier

Реліз Jetson Xavier запланований на кінець серпня 2018 року по ціні 1299 доларів США. Тоді ж компанія хоче представити і власного робота, який буде працювати на новій платформі, використовуючи всі доступні на момент релізу функції.

Залишити відповідь