Ймовірність зустрічі астероїда 2018VP1 із Землею

Ймовірність зустрічі астероїда 2018VP1 із Землею
Чи впаде на Землю перед виборами в США астероїд?

Астероїд 2018VP1 вагою 16 тонн і швидкістю 34 тисячі кілометрів за годину летить до Землі, чи може він зіткнутися із Землею напередодні виборів президента в США.

Небесне тіло, найімовірніше, пройде на відстані близько 420 тисяч кілометрів, про що заявив доктор фізико-математичних наук, керівник лабораторії малих планет Сонячної системи Кримської астрофізичної обсерваторії (КрАО) М. Кисельов.

«Цей астероїд був відкритий в 2018 році на обсерваторії Малий Паламар, – уточнив Кисельов. – Діаметр його оцінюється в два-чотири метри. Пов’язувати його з виборами президента США щонайменше смішно, хоча б тому що в кінці жовтня і на початку листопада до Землі наблизяться ще кілька астероїдів. Астероїд 2018VP1 відноситься до групи «Аполлон». Він обертається на більш значній відстані від Сонця, але коли наша планета максимально віддаляється від світила, деякі астероїди цієї групи перетинають орбіту планети, і в такому випадку може відбутися зближення».

За прогнозом кримського астронома, слід розглядати негативний і позитивний сценарії зближення 2018VP1 із Землею: у першому випадку астероїд пройде 1 листопада о третій годині ранку на відстані 60 тисяч кілометрів, більш оптимальний варіант, якщо він пройде на відстані 420 тисяч кілометрів 1-го листопада о 4-й годині.

Навіть при максимальному зближенні до Землі (на відстані близько 60 тисяч кілометрів) астероїд 2018VP1 навряд чи завдасть якоїсь шкоди нашій планеті – астероїд лише торкнеться атмосфери Землі або навіть увійде в неї. Ймовірність такого сценарію оцінюється приблизно в 0,4 відсотки.

«Якщо ж все-таки астероїд увійде в атмосферу Землі, багато що залежить від його фізичного складу та щільності. Наприклад, якщо астероїд пухкий, то він може зруйнуватися на дрібні фрагменти і згоріти, але не виключено, що якісь частинки можуть і долетіти до Землі», – припускає учений.

Як розповів науковець, астрономи зараз спостерігають і вивчають набагато більші астероїди, розмір яких досягає декількох сотень метрів і в порівнянні з ними небезпека 2018VP1 сильно перебільшена.

Залишити коментар