«К’юріосіті» пробурив поверхню Марса

Марсохід «Кьюріосіті» (Curiosity) борознить простори Червоної планети з 2012 року, і за цей час допоміг космічному агентству NASA зробити безліч наукових відкриттів. Вже через 100 днів з початку місії було доведено, що планета складається з двох частин, причому нижня частина може мати досить велику концентрацію води. Зовсім недавно, 6 квітня, «Кьюріосіті» пробурив дірку в невеличкій глиняній ділянці і взяв зразки ґрунту для пошуку мінеральних часток. Космічне агентство NASA розповіло про дослідження і поділилося фотографією.

Отвір було зроблено на невеликій скелі під назвою «Aberlady» – вона знаходиться в кратері Гейла. Дослідники відзначили, що ця ділянка піддалася бурінню досить легко, тоді як при бурінні хребта Віри Рубін у апарата виникли проблеми через наявність твердих каменів.

Різанням отворів «К’юріосіті» зайнявся під час зупинки при підйомі на гору Еоліда. Дослідники NASA сподіваються, що апарату вдасться знайти в глині ​​мінерали, що доведе наявність рідини на планеті. В кінцевому підсумку агентство бажає дізнатися подробиці про далеке минуле планети, адже припускають, що колись давно вона мала атмосферу і по ній текли струмки, сліди яких видно майже на всіх знімках.

Нагадаємо, що бурінням поверхні Марса на даний момент займається і зонд InSight. На початку березня він успішно зробив діру глибиною 18-50 сантиметрів, розбиваючи камені за допомогою активних ударів бурильної установки.

Залишити відповідь