Категорії
Естонська кухня Кухня країн світу

Кама естонська

Камакьорт,
Камакякид.

Одним з найдавніших продуктів народів Прибалтики, що залишився з часів неоліту, є кама. Кама – комбіноване толокно.

Готують каму з борошна, змеленого з попередньо обсмаженого зерна вівса, жита, ячменю, гороху, чорних бобів, або з суміші різних видів такого борошна, взятих в відповідних пропорціях. Кама випускається харчовою промисловістю Естонії, входить до складу ряду страв.

Традиційне застосування ками – змішування її зі свіжим молоком, кисляком, йогуртом, вершками, кефіром в ріденьку кашку – камакьорт, яка при підсолюванні слугує закускою. Камакьорт при підсолоджуванні медом подають як солодку страву, як правило, на сніданок. При іншій пропорції ками з молочними продуктами з неї роблять бабашки розміром з кльоцки або камакякиди (щільні галушки), які їдять сирими.

Кама естонська
Толокно з кефіром

Камакьорт

Складові для камакьорта:
– 0,5 л молока або кислого молока,
– 0,5 склянки ками,
– 2 ст. ложки меду.

Приготування камакьорта.
Всі продукти з’єднати.

Дієтологи тим, хто стежить за фігурою і хоче схуднути, рекомендують включати в свій раціон подібну кашу з вівсяного борошна. Регулярний прийом вівсяного толокна з кефіром в правильному дозуванні вирівнює роботу ендокринної системи і налагоджує обмін речовин.

Камакякид

Складові для камакякида:
– 0,5 склянки сметани,
– 0,5 склянки ками,
– 1 ст. ложка меду.

Приготування камакякида. Всі продукти з’єднати, сформувати камакякиди (невеликі галушки), обваляти їх в суміші сухої ками і цукрової пудри, дати злегка підсохнути і їсти, запиваючи молоком.

Залишити відповідь