Категорії

Камінь Даваско

Тандиль (Аргентина) – місто на південному сході від Буенос-Айреса, де на краю скелі повис камінь Даваско. Кілька тисячоліть валун понад 300 т немов прикутий погойдується від поривів вітру. Змінилося понад 200 поколінь, а камінь так і стоїть.

Існує переказ, що тисячі років тому сам Davasko – син Сонця привів туди людей і навчив їх ремеслам, землеробству, скотарству і особливому благоговінню перед золотом. Адже сонце і є золото.

Навчивши свій народ, Даваско повернувся на Сонце, але пообіцяв, що повернеться до своїх людей і назавжди возз’єднається з ними в своєму земному вигляді. На згадку про себе Даваско залишив камінь. І ні палючі промені, ні страшні вітри, ні дощі, ні час, ніхто до його повернення не зможе зрушити камінь Даваско з місця.

Люди чекали повернення Даваско, але 29 лютого 1912 року камінь раптово зірвався і впав з обриву. Складно сказати, що спровокувало падіння. Найбільш реальна версія – ерозія основи і вибухи в шахтах, що знаходяться неподалік. Також можливою причиною міг бути звичай місцевих жителів доказувати туристам, що їх камінь дійсно гойдається. Неозброєним оком рух не був помітний, тому вони підкладали під камінь скляні пляшки, які лопалися від його коливання.

Кілька вчених висловили більш правдоподібне припущення, що камінь ніколи не стояв на скелі на одному місці, а весь час рухався вниз під дією гравітації, зісковзуючи вниз протягом тисяч років поки не потрапив в точку, де його рівновага остаточно порушилася.

Але в 7:58 ранку 13 травня 2007 (через дев’яносто п’ять років після падіння) жителі міста Тандиль відновили свою пам’ятку. На вершині пагорба була встановлена пластикова копія каменю в тому ж самому місці і з тими ж функціями. Але людям не вдалося здійснити те, що з легкістю зробив Даваско, копія вже більше не хитається від легкого дотику вітру. Вага копії близько 9 тонн, і вона жорстко закріплена на скелі, околиці якої наразі названі парком «Park Lithic The Movediza».

Друга назва каменя «Piedra Movediza», з іспанської як «Рухомий камінь». До речі назва міста Тандиль, найімовірніше, походить від арауканських слів «tan» (рухомий, падаючий) і «ill» (камінь, скеля). Цей камінь являє собою один з тих «хитних каменів» або «логанів», які розкидані по всьому світу. Величезний 300-тонний кам’яний моноліт балансує щодо єдиної точки опори на самому краю скелі. Такі валуни в основному мають натуральне походження і більшість з них були «поставлені» на свої місця льодовиками, які танули.

Piedra Movediza вперше описаний був європейськими дослідниками в 19 столітті і з тих пір став принадою для безлічі туристів, які приїздили до містечка щоб подивитися на диво-камінь.

Хоча оригінальна легенда про камінь Даваско і не була підтверджена, знайдено ще дві не менш красиві легенди.

Легенда про Міні. Одного разу вождь племені Тандиль порушив стародавній звичай, чим викликав повстання, на чолі якого стала його красуня-дружина Міні. Повстання було придушене і вождь наказав усіх спійманих відвести на гору і прив’язати до величезного каменю. Їх жорстоко катувати і залишали вмирати. Коли Міні померала, пролунав оглушливий грім, крізь який були чутні слова «О, Тандиль, моя смерть змусить цю гору гойдатися і ти завжди будеш бачити в цьому, як б’ється моє серце».

Легенда про Сонце, Місяць і Пуму. На початку часів було Сонце. У нього була дружина Місяць. Сонце мало неймовірну силу і енергію, здатну зігрівати і спопеляти все живе. Місяць був втіленням мудрості і спокою. Для того, щоб було де погуляти, вони створили Землю, наповнили її чудовими деревами, травами і квітами. Але через деякий час їм стало нудно, і вони вирішили створити тварин, птахів і морських мешканців.

Коли Сонце з Місяцем повернулися на Небо, то для нагляду за життям на Землі вони залишили своє дитя – Людину, і пообіцяли їй, що Сонце завжди буде зігрівати вдень, а Місяць буде робити ніч трохи світлішою. Пройшло багато часу. Людина жила в мирі з Землею і істотами, що населяли її, але одного разу Людина побачила, що щось велике і жахливе затьмарює Сонце. Це була величезна літаюча Пума, яка насмілилася напасти на Сонце і терзала його своїми гострими кігтями. Тоді Людина стала стріляти в Пуму з лука, але не змогла вразити її.

Нарешті, одна вдала стріла влучила в хижака, і Пума впала на Землю, опинившись прикутою до неї стрілою. Людина стояла поодаль від страху не в силах підійти до розлюченої і все ще живої Пуми, страхітливий рик якої розносився по всій Землі. Але ось зійшов Місяць і почав кидати в Пуму величезні валуни до тих пір, поки та не зникла під горою. Останній камінь впав прямо на кінчик стріли, що стирчав із пуми, і залишився там. З тих пір кожен раз, коли сходить Сонце, величезний валун починає тремтіти, сповіщаючи про те, що під горою нудиться зла Пума.

Recent Posts

Хто би міг подумати

Конопля - це одна з найдавніших технічних культур людства. З її волокон плетуть мотузки, роблять тканину, з насіння отримують олію.Читати…

5 години ago

Целюлоза технічної коноплі і джут для упаковки

Джут і коноплі - це цінні технічні культури, що обробляються для отримання волокна і насіння. Джутову і конопляну целюлозу з…

5 години ago

Салат туриста

Салат туриста - це рецепт консервації з перловою крупою з овочами. Відмінно зберігається при кімнатній температурі. Можна вживати як доповнення…

9 години ago

Салат «Знахідка» на зиму

Салат «Знахідка» - смачна закуска з кабачків та квасолі на зиму, відмінно підходить до відвареної картоплі або макаронів, вдалий гарнір…

16 години ago

Паста Болоньєзе

Болоньєзе - м'ясний соус зі свіжими тальятелле (різновид локшини), який традиційно готують в Болоньї. Менш традиційним є соус з макаронами…

1 день ago

Мак снодійний

Хімічний склад маку снодійного, Дія маку снодійного, Способи застосування маку снодійного, Протипоказання.Читати далі Мак снодійний

2 дні ago