Канадська вакцина VSV-EBOV

Канадська вакцина VSV-EBOV
Вірус ебола

Канадська вакцина, яка відома під назвою VSV-EBOV, була відкладена на десять років, незважаючи на те, що в захисті мавп вакцину визнано на 100% ефективною. Вакцина запобігає інфікуванню при контакті і збільшує шанси на виживання у випадку інфікування. В даний час почалися клінічні випробування вакцини в Інституті досліджень Walter Reed Army Institute of Research в штаті Меріленд.

Протягом десяти років VSV-EBOV пролежала без використання на лабораторній полиці. Тепер VSV-EBOV буде направлено на випробування. Вакцина VSV-EBOV вже має позитивні результати, які вже опубліковані.

Права на інтелектуальну власність для вакцини відносяться до уряду Канади і NewLink – приватної компанії, яка володіє правами ліцензування на вакцину, несе відповідальність за виробництво в масових кількостях і повинна привести вакцину для клінічних випробувань.

Томас Geisbert – експерт з Техаського університету і один з розробників вакцини.

Канадська вакцина VSV-EBOV
Солдати в Техасі, проведення навчання за допомогою захисних костюмів

13 жовтня 2014 року уряд Канади оголосив про початок клінічних випробувань вакцини в Сполучених Штатах. Ці випробування забезпечать критично важливу інформацію про безпеку вакцини і відповідне дозування. Результати клінічних досліджень вакцини VSV-EBOV очікують в грудні 2014 року.

NewLink Генетика: «… скоро відбудеться принаймні п’ять клінічних випробувань в США, Німеччині, Швейцарії та в неназваній африканській країні, яка не бореться з лихоманкою Ебола. Робота – в тупику через відсутністю інтересів до Ебола. Ніколи не було великого ринку для вакцини Ебола».

Вакцина VSV-EBOV – продукт десятирічних наукових досліджень, була розроблена в Вінніпезі Агентством громадської охорони здоров’я Канади і Агентством вчених суспільної охорони здоров’я Канади в Національній лабораторії мікробіології. Канадський уряд запатентував винахід.

Було зроблено від 800 до 1000 флаконів вакцини. У 2010 році ліцензію на вакцину VSV-EBOV отримав NewLink Genetics, штат Айова. Канадський уряд пожертвував вже виготовлені флакони з вакциною для Всесвітньої організації охорони здоров’я. На здорових добровольцях вже почали проводити тести з питань безпеки вакцини. Агентство суспільної охорони здоров’я Канади поставляє вакцину ВООЗ в ролі міжнародного координуючого органу від спалаху лихоманки Ебола, тому вакцина вже може бути доступною як міжнародний ресурс.

Канадська вакцина VSV-EBOV
Коли людина приймає вакцину, імунна система починає виробляти антитіла. Антитіла в нашому організмі знаходять і потім нейтралізують сторонні бактерії або віруси. Експериментальна вакцина на основі тваринного вірусу везикулярного стоматиту (VSV) у поєднанні з частиною білка покриття вірусу Ебола. При введенні в організм активізується імунна відповідь проти вірусу Ебола. Дослідження на тваринах свідчать, що експериментальна вакцина Ебола – дуже ефективний засіб проти лихоманки Ебола. Якщо вакцину буде прийнято відразу ж після контакту з вірусом Ебола, вакцина може допомогти запобігти хворобі.

Як винайшли вакцину VSV-EBOV? Готовили вакцину для вірусу везикулярного стоматиту, який викликає захворювання порожнини рота у великої рогатої худоби, але іноді заражає людей. Винахід успішно випробували при створенні іншої вакцини. Дослідники змінили VSV видаленням одного з генів і вбудували ген від вірусу Ебола. Пересаджені генні сили VSV попроростали на протеїновій поверхні Ебола. Ці білки не можуть викликати хворобу, але вони активізують імунну реакцію у мавп.

ВООЗ з органами охорони здоров’я постраждалих країн будуть направляти і сприяти розподіленню і використанню вакцини VSV-EBOV. Решта флаконів вакцини VSV-EBOV залишаться в Канаді для подальших досліджень і використання відповідно до вимог.

Залишити коментар