Категорії
Різне

Капелюшний етикет

У статті представлено набір правил капелюшного етикету. Ви можете вирішити, що все це пережитки минулого, старомодні і зжиті правила, але це особистий вибір кожного. Правильно підібраний головний убір додасть гламурності вашому образу, але може і багато розповісти про вашу особистість.

Капелюшки бувають різних конструкцій і забарвлень. Якщо ви тиха і скромна людина, вам підійде простий елегантний капелюх у чорному або білому кольорі, це додасть вашому вигляду стильності. Якщо в вас вирує весела і сповнена ентузіазму людина, то головний убір, виконаний в яскравій барвистій кольоровій гамі, саме для вас.

Зазвичай для чоловіків вибір капелюхів досить обмежений. Жінки ж можуть стати щасливими власницями незліченної кількості варіантів і рішень в сфері індустрії головного убору. Але незалежно від статі, в елегантному ви капелюсі або в барвистому головному уборі, вам не уникнути незручних ситуацій, якщо не знаєте елементарних правил етикету, якого необхідно дотримуватися в процесі носіння головного убору.

Деякий час капелюшний етикет використовували як спосіб прояву поваги, шанування і благоговіння. Поступово світогляд і справжня мета капелюхів піддавалися всіляким змінам. Тепер його можна розглядати як індивідуальний вибір людини. По відношенню до жінок капелюшний етикет менш суворий. У випадку, якщо ж представниця прекрасної статі віддає перевагу головним уборам в стилі унісекс, їй доведеться дотримуватися більш суворих правил.

Капелюшний етикет для жінок

Коли слід знімати капелюшок?
– Капелюх з великими полями не слід носити пізніше п’ятої вечора.
– Капелюх в приміщенні! Зазвичай у себе вдома капелюх не носять, хоча якщо ви приймаєте у себе гостей, то можете довершити свій образ за допомогою стильного капелюха. Якщо ви запрошені в гості, то орієнтуйтесь на вподобання господарів будинку. Якщо вони не заперечують, то можете залишитися в капелюшку, якщо проти, то завжди його можна повісити на стійку для капелюхів.
– На роботі. Коли ви працюєте, капелюх потрібно зняти, за винятком тих випадків, коли головний убір є частиною професійного дрес-коду.
– Головні убори, призначені для холодної пори року, в приміщенні потрібно знімати.
– На весіллі. У культурах окремих конфесій є вимога знімати капелюшок під час весільної церемонії. Наприклад, під час католицького шлюбного обряду жінки знімають головний убір, коли мати нареченої знімає його.

Випадки, коли жінка може залишитися в капелюшку:
– під час громадських заходів, обіду, чаювання, звучання гімну, підняття прапора і т.д.;
– під час богослужіння або при відвідуванні релігійних місць, наприклад, церкви (це правило варіюється в залежності від релігії);
– в аудиторіях або кінотеатрах, якщо ваш капелюшок не загороджує огляд іншим людям;
– у громадських місцях, наприклад, в театрі або під час параду допускається залишатися в капелюшку, але тільки в тому випадку, якщо він не перешкоджає огляд іншим людям.

Важливі поради:
– жінки ніколи не повинні знімати капелюха з чоловіка;
– зазвичай капелюшки не носять з вечірньою сукнею;
– доповнюючи головний убір прикрасами, крім досить стандартної стрічки, не забудьте, що ви повинні йти по правій стороні.

Капелюшки допомагають жінкам відчути себе більш чарівними. Експериментуйте з кольором, формою, розмірами і квітами, віддавайте перевагу сміливим і дещо несподіваним типам головних уборів.

Етикет капелюха
Капелюшний етикет

Капелюшний етикет для чоловіків

Чоловік знімає капелюха:
– обов’язково під час звучання гімну і при піднятті прапора;
– у церкві або під час релігійних служб, весіль, похоронів (за винятком кількох конфесій);
– при бесіді з жінкою залишатися в капелюсі вважається проявом неповаги;
– у ресторані (в закладах швидкого харчування можна залишатися в капелюсі);
– у приміщеннях – в театрі, аудиторії, на робочому місці і т.д.

Чоловікові можна не знімати капелюха:
– під час заходів на відкритому повітрі, наприклад, спортивні заходи;
– у ліфті, коли в ньому немає жінки;
– під час деяких релігійних церемоній чоловікам необхідно бути в головному уборі;
– у громадських будівлях, таких як аеропорт, вестибюль готелю і т.д.

Важливі поради:
– Аксесуари, що прикріплюються до стрічки капелюха, повинні бути з лівого боку.
– Не дивлячись на те, що капелюшний етикет – це вмираюче мистецтво, зняти капелюх в ліфті, коли в ньому їде дама, або коли жінка входить в кімнату, в якій ви перебуваєте, – справжній вчинок джентльмена.

Залишити відповідь