Картопля зіпсувала квартиру француженки

Картопля зіпсувала квартиру француженки
Паростки картоплі в квартирі

Студентка з Франції залишила свою квартиру в Кані три місяці тому, а після повернення виявила, що її місце проживання «захопила» картопля.

«Я ледь не отримала серцевий напад», – зізналася дівчина в соцмережі. Француженка підкріпила свою публікацію фотографіями, на яких картопляні «щупальця», розрослися по всій кімнаті. Мішок з картоплею, яку залишили в теплій квартирі без нагляду, дав паростки.
Паростки картопля пошкодили меблі і навіть пробилися крізь клей, що прикріплює полку до стіни.

Картопля походить з Південної Америки, де і нині вона росте у дикому стані. Стародавні індіанці почали культивувати картоплю близько 14 тисяч років тому. Вперше картопля була одомашнена в регіоні сучасного південного Перу і крайнього північно-західного регіону Болівії між 8000 і 5000 до нашої ери. У вже великих обсягах картоплю почали вирощувати в Андах, біля озера Тітікака десь у IV столітті до нашої ери. Зібрані бульби тоді кілька разів виморожували, потім розминали ногами і таким чином отримували сушену картоплю, яка мала назву чуньо. Чуньо можна було переносити з собою на далекі відстані, перемелювати і пекти коржі. Поступово картопля стала щоденним інгредієнтом в меню індіанців південноамериканського контенту.

Після завоювання іспанцями в XVI столітті Південної Америки, культура картоплі не зникла. Колонізатори охоче купували овоч для робітників срібних копалень в Потосі. Поступово іспанці і самі привчилися до картоплі і почали брати її з собою, коли вирушали до Європи.