Каша з суміші круп з гарбузом

Пшоняну, гречану і рисову крупи перебирають і промивають окремо. Гарбуз промивають і нарізають соломкою разом із шкіркою. Очищені моркву і цибулю дрібно рубають.

На дно каструлі укладають частину овочів, на них тонким шаром пшоно, зверху знову шар овочів (їх можна укладати у вигляді суміші, а можна окремо-шарами), на овочі – рис, знову овочі і останній шар – овочевий.

Продукти заливають гарячою солоною водою так, щоб верхній шар овочів був повністю покритий (тому кількість рідини дається приблизно, так як кількість води залежить від обсягу каструлі і укладання овочів), доводять вміст каструлі до кипіння і проварюють 5-6 хвилин.

Потім каструлю знімають з вогню, ставлять на дерев’яну підставку і залишають із закритою кришкою без перемішування 25-30 хвилин. Викладають кашу так, як описано в рецепті «ядриця з подорожником», поливаючи при подачі молоком або кефіром.

Примітка. Посуд підбирають з таким розрахунком, щоб його діаметр точно відповідав діаметру полум’я пальника або електричної конфорки. Він повинен бути досить високим і бажано його до кінця не наповнювати. У процесі варіння вміст не перемішувати, а злегка струшувати.

Інгредієнти:
– ½ склянки пшоняної крупи,
– ½ склянки рисової крупи,
– ½ склянки гречаної крупи,
– 2 цибулини,
– 2 шт. моркви,
– 1 склянка рубаного гарбуза з корицею,
– 3 склянки води,
– 1 склянка кислого молока або кефіру,
– сіль за смаком.

Залишити відповідь