Кава Kopi Luwak

Кожен любитель кави чув про знамениту індонезійську каву Luwak з незвичайно м’яким стійким смаком. Кава «Kopi Luwak» характеризується делікатною гіркуватістю з відтінком вершкового масла, нуги і меду.

Найкращу і смачну каву Luwak виробляють дикі цивети – маленькі тваринки з сумними очима (мусанг або пальмова вівера, paradoxurus hermaphroditus).

Кава Kopi Luwak
Гілка з кавовими зернами
Кава Kopi Luwak
Вдень пальмова цивета сонна і млява

Цивета поїдає свіжі кавові боби, які в шлунку і кишечнику обробляються особливими ферментами (до складу яких входить цибетин), оболонка кавового зерна перетравлюється, біб залишається неушкодженим. Кавові зерна природним шляхом покидають травну систему звірків.

Кава Kopi Luwak
Цивети в своїх клітинах досить агресивні

Цивети не розмножуються в неволі, тому збільшити їх поголів’я можна тільки за рахунок диких тварин. Цивету виловлюють, щоб поставити на потік виробництво кави Luwak.

Кава Kopi Luwak
Цивета поїдає свіжі кавові боби
Кава Kopi Luwak
Пальмова цивета (paradoxurus hermaphroditus)

Кожній циветі згодовують близько 1 кг кавових зерен за добу, що на виході дає всього близько 50 г зерен. Але цивета харчується не тільки кавовими бобами, в її раціоні має бути і тваринна їжа, як правило, годують куркою. Вдень пальмова цивета сонна і млява. Пік активності наступає вночі, тому кавовими ягодами цивету годують ввечері, а куркою вночі.

Кава Kopi Luwak
Цивета вночі

Специфічний фермент, який впливає на смак кави, виробляється в організмі пальмової цивети тільки шість місяців на рік. Тому цивету через півроку випускають.

Кава Kopi Luwak
Оболонка кавового зерна перетравлюється, біб залишається неушкодженим

Цивети в своїх клітинах досить агресивні, але в денний час деякі особини виявляються доброзичливими, їх можна навіть взяти на руки. Цивети (вівери) дуже симпатичні, на дотик м’які і пухнасті.

Кава Kopi Luwak
Мусанг або пальмова цивета (paradoxurus hermaphroditus)

На кавових плантаціях вночі цивети ласують добірними кавовими ягодами, відходи їх життєдіяльності знаходять під кавовими кущами і дбайливо збирають. Зерна сушать.

Кава Kopi Luwak
Відібрані і промиті зерна кави знову підсушують

Спочатку сушать ще не відокремлені від екскрементів зерна на спеціальних піддонах, розставлених на сонці. Потім ретельно промивають водою.

Вже відібрані і промиті зерна знову сушать на сонці і обсмажують.

В Індонезії Kopi Luwak обсмажують вручну та подрібнюють до стану «копі бубук», тобто пилу.

Кава Kopi Luwak
На вогні обжарюють вже сухі кавові зерна

На плантаціях можна побачити весь процес перетворення кави – від ягід на деревах до обсмажених зерен або навіть меленої кави, розфасованої в пачках для продажу. Іноді зерна продають і у вигляді екскрементів.

Кава Kopi Luwak
В Індонезії Kopi Luwak обсмажують вручну

Вартість кави Luwak на плантаціях становить близько $ 15 за 100 г, при оптовій закупівлі біля $ 100 за кілограм. У Європі ціна досягає $ 400 за 1 кілограм, а в роздріб ціна за розфасовану по пачках каву може досягати $ 100 за 100 г.

Кава Kopi Luwak
Кавові зерна
Кава Kopi Luwak
Мусанг або пальмова цивета

Заварюють її в невеликій кількості окропу і п’ють дуже солодкою (без цукру смак кави Luwak трохи більш м’який і менш терпкий).

Кава Kopi Luwak
Кава з фекалій цивети

Більшість кавових плантацій в Індонезії розташовані на дорозі, що веде в Кінтамані. На дорозі, як правило, висить великий покажчик з написом Kopi Luwak.

Кава Kopi Luwak
Цибетин в організмі цивети виробляється тільки шість місяців на рік
Кава Kopi Luwak
Спеціальні піддони для підсушування ще не промитих зерен кави
Кава Kopi Luwak
Зерна кави ретельно миють
Кава Kopi Luwak
Зерна кави промивають і сушать
Кава Kopi Luwak
Промислове виробництво кави лювак
Кава Kopi Luwak
Кавові боби ретельно сушать
Кава Kopi Luwak
Кавові боби перебирають
Кава Kopi Luwak
Зерна ретельно сушать
Кава Kopi Luwak
Кавові зерна Kopi Luwak
Кава Kopi Luwak
Весь процес перетворення кави з ягід
Кава Kopi Luwak
Kopi Luwak

Залишити відповідь