Категорії
Кухня країн світу

Кава

Кава по-турецьки,
Кава по-віденськи,
Кава по-варшавськи,
Кава зі збитими вершками.

Кава – напій зі смажених зерен кавових бобів. Налічують більше ста сортів кави. У нас з вищих сортів найбільш відома Арабіка, з 1-их сортів популярний бразильський Сантос.

Вищі сорти кави відрізняються дуже приємним ароматом і міцним настоєм. Аромат Сантос слабкіший, а настій середньої міцності. Сантос найчастіше змішують з кавою вищого сорту. Сирі зерна кави не ароматні, настій не смачний.

Для міцного і ароматного настою зерна кави обсмажують на невеликому вогні на попередньо сильно розігрітій сковорідці (іноді при обсмажуванні любителі додають до 100 г сирих кавових зерен 1-4 г вершкового масла), помішуючи безперервно, поки зерна не стануть темно-коричневими. При цьому треба врахувати, що недожарені і підгорілі кавові зерна псують смак напою.

Для того щоб варити каву в жорсткій воді, кавові зерна треба підсмажити сильніше.

Кава, особливо розчинна, легко, вбирає чужорідні запахи, втрачає аромат і смак. Тому необхідно зберігати смажені зерна і розчинну каву в скляному або жерстяному посуді, який щільно можна закрити.

Зерна кави містять кофеїн – тонізуючу речовину, яка збудливо діє на нервову систему і серце. Дорослим здоровим людям рекомендують помірну кількість натуральної кави. Цей напій протипоказаний дітям і легко збудливим людям, при серцебитті, атеросклерозі, гіпертонії, безсонні, виразковій хворобі.

Чорну каву готують одинарної (1 чайна ложка на склянку) і подвійної міцності (2-3 чайні ложки на склянку води).

Попередньо кавник підігрівають, для чого споліскують його дуже гарячою водою, засипають у нього каву, заливають її окропом, доводять до кипіння (але жодним чином не кип’ятять). Каву знімають і дають настоятися 5 хвилин. Розливають в чашки.

Каву подвійної міцності варять двічі. Спочатку варять каву звичайної міцності. Ще одну порцію кави насипають, коли вона відстоїться, і потім знову доводять до кипіння, відстоюють і подають.

Для кави чорної з цукром беруть 1 частину цикорію на 5 частин кави. Можна на десерт подати каву чорну з лікером. Наливають чарочку лікеру в чашку з кавою, але краще подавати їх окремо, бо кожен напій (і кава, і лікер) має самостійний аромат.

До сніданку каву подають з молоком або вершками. Особливо добре до ранкової кави згущене молоко, консервоване без цукру.

Каву по-турецьки потрібно варити в турці. Ця мідна, лужена каструлька має довгу ручку, широке дно і форму, що звужується догори.

В турку влити воду, додати цукор, закип’ятити, всипати каву. Коли вона почне підніматися, потрібно одразу зняти її з вогню. Знову поставити її на вогонь, як тільки кава осяде. Тримати каву потрібно до підйому піни і потім зняти.

Каву розливають в чашки, коли гуща відстоїться (для прискорення в турку наливають одну чайну ложку холодної кип’яченої води).

На одну кавову чашку об’ємом в 50 мл – 1 ч. л. кави, цукор кладуть за смаком.

Кава
Кава по-турецьки

Кава по-віденськи. У неповну склянку чорної гарячої солодкої кави покласти вершки (40 г), збиті попередньо з однією чайною ложкою цукру. У вершки при збиванні можна додати трошки ваніліну або ванільного цукру і трохи шоколадної крихти (тертого шоколаду).

Кава
Кава по-віденськи

Кава по-варшавськи. У міцну гарячу чорну каву (50 г) додати гаряче молоко так, щоб склянка майже була повною, і покласти в неї цукор. Закип’ятити. Тепер каву злегка збити, щоб вийшла піна. Можна подавати.

Кава
Кава по-варшавськи

Кава зі збитими вершками. В кожну склянку чорної солодкої кави додати одну ложку збитих з цукровою пудрою вершків.

Кава
Кава зі збитими вершками

Залишити відповідь