Каверзні загадки

Каверзні загадки

Загадки зі звичайними питаннями і нестандартною відповіддю розвивають кмітливість і нестандартне мислення. Отже, до вашої уваги кілька загадок.

1. Чоловік вів велику вантажівку. Вогні на машині не горіли. Місяця теж не було. Жінка стала переходити дорогу перед машиною. Як вдалося водієві розгледіти її?

2. Стверджують, що вони не клеяться, хоча їх навіть не пробували клеїти.

3. На одному острові знаходяться яблуня і хлопчик, на іншому – лікарня і бабуся. Між островами міст. Хлопчику треба принести бабусі 2 яблука, але міст витримає тільки одного хлопчика і одне яблуко. Після того, як хлопчик пройде, міст зруйнується. У воді водяться акули. Як йому перенести два яблука?

4. Марина мріяла про шоколадку, але їй на покупку не вистачало 10 карбованців. Вася теж мріяв про шоколадку, але йому не діставало всього 1 карбованця. Діти вирішили купити хоча б одну шоколадку на двох, але їм все одно не вистачило 1 карбованця. Яка вартість шоколадки?

5. Що в житті завжди збільшується і ніколи не зменшується?

6. Чим можна поділитися тільки один раз?

7. Що неможливо утримати і десять хвилин, хоча воно легше пір’їнки?

8. Не верблюд, а плюється. Не калькулятор, а рахує. Не радіо, а віщає.

9. На тарілці лежало п’ять яблук для п’ятьох дітей. Кожна дитина взяла по яблуку, але одне яблуко залишилося на тарілці. Як таке можливо?

10. Що людина робити не хоче, але також не хоче це втрачати?

11. Сьогодні не неділя, а завтра не середа. Вчора була п’ятниця, а позавчора був не понеділок. Завтра не неділя, і вчора була не неділя. Післязавтра не субота і не неділя. Вчора був не понеділок, і не середа. Позавчора була не середа, а завтра не вівторок, і сьогодні не середа. Який сьогодні день тижня, якщо врахувати, що одне твердження хибне?

12. Кругла галявина обсаджена деревами. Алла і Христина пішли навколо галявини рахувати дерева. Вони йдуть в одному напрямку, але почали в різних місцях. Дерево, яке у Христини було сьомим, у Алли було двадцятим, а дерево, яке у Алли було сьомим, у Христини було 93-м. Скільки дерев росте навколо галявини?

13. В булочну зайшли три жінки. Одна з них купила половину того хліба, що був на полиці, і ще половину буханця. Друга і третя жінки купили те ж саме. Коли вони пішли, булочна закрилася, бо хліб скінчився. При цьому продавцеві не довелося різати жодної буханки. Скільки буханок хліба було в булочній?

14. Коли Володя і Олена прийшли в загс, їм поставили запитання: «Скільки вам років?» Олена засоромилася і, не бажаючи точно назвати свій вік, сказала: «Нам обом по двадцять з гаком років». Реєстратор загсу попросив назвати вік більш точно. Тоді в розмову втрутився Володя: «День народження у нас обох збігається. Мені виповнилося вчетверо більше років, ніж було Олені тоді, коли мені було втричі більше років, ніж Олені тоді, коли мені було вдвічі більше років, ніж Олені». Кмітливий реєстратор вже більше ні про що не питав. Скільки років Володі і Оленці?

15. Прилетіли галки, сіли на гілляки. Якщо на кожній гілляці сяде по одній галці, то для однієї галки не вистачить гілляки. Якщо ж на кожній гілляці сяде по дві галки, то одна з галок буде без гілляки. Скільки було галок? Скільки було гілляк?

16. На одну чашку важелів покладено брусок мила, на іншу – 3/4 такого ж бруска і гиря в 3/4 кілограма. Ваги в рівновазі. Скільки важить цілий брусок мила? Постарайтеся вирішити цю нескладну задачу усно, без олівця та паперу.

17. Постоялець готелю звинуватив слугу в крадіжці всіх його грошей. Кмітливий слуга не став відпиратися і сказав: «Якщо до вкраденої мною суми додати ще 10 карбованців, то вийде моя річна платня, а якщо до вкраденої мною суми додати 20 карбованців, вийде вдвічі більше моєї платні». Скільки грошей було у постояльця готелю і яка платня у слуги-злодія?

18. Двоє мандрівників несли валізу. Щоб не образити один одного, через кожен кілометр чергувалися. На останніх півтора кілометрах вони так заговорилися, що один забув передати, а інший забув взяти валізу. Внаслідок цього перший мандрівник проніс вдвічі більше кілометрів, ніж другий. Скільки разів мандрівники передавали валізу з рук в руки?

Підказка. Потрібно знайти два числа, з яких одне вдвічі більше іншого. При цьому, якщо від одного відняти одиницю і додати до іншого, то обидва стануть рівні.

19. Поїзд довжиною в 1 км з цінним вантажем їде з максимальною швидкістю 60 км за годину. Машиніст побоюється, що попереду в лісі протяжністю в 1 км може бути засідка. Скільки часу буде потрібно поїзду, щоб оминути цей небезпечний ліс?

20. Є 5-літрова банка соку і дві порожніх банки: дво- і трилітрова. Як, використовуючи тільки ці три банки, залишити в 5-літровій банці 4 літри соку?

Каверзні загадки

Відповіді:

 1. Справа відбувалася вдень.
 2. Справи.
 3. Хлопчик повинен жонглювати яблуками.
 4. Вартість шоколадки – 10 карбованців (у Марини немає грошей взагалі).
 5. Час.
 6. Секретом.
 7. Дихання.
 8. Людина.
 9. Останнє яблуко дитина взяла разом з тарілкою.
 10. Роботу.
 11. Неділя.
 12. 99.
 13. 7 буханок.
 14. Володі – 24, Олені – 21.
 15. Галок було чотири, а палиць було три.
 16. 3 кг.
 17. Постоялець готелю виявився шахраєм, грошей у нього взагалі не було. Річна платня слуги 10 карбованців.
 18. Це числа 2 і 4. Мандрівники пройшли 6 км, чемодан передавався 5 разів.
 19. 2 хвилини.
 20. Наповнити трилітрову банку соком доверху. У великій банці залишиться ще 2 літри. Взяти дволітрову банку і перелити з трилітрової банки в дволітрову сік, наповнивши банку доверху. Вилити сік у п’ятилітрову банку. Там буде рівно 4 літри.

Залишити коментар