Категорії
Різне

Кетодієта в боротьбі з діабетом

Самі Інкінен (засновник компанії Trulia, що займається нерухомістю) не так давно вилікувався від діабету і тому вирішив допомогти іншим хворим. Так з’явилася компанія Virta Health, заснована Самі Інкіненом. Самі Інкінен заявляє, що його компанія здатна допомогти хворим на діабет другого типу без застосування лікарських засобів.

Самі Інкінен активно займається спортом і веде здоровий спосіб життя, але це не врятувало його від діагнозу – попередній діабет (попередник основної хвороби). Інкінен почав вивчати все, що може допомогти йому в боротьбі з цією недугою. Основою лікування стала дієта, і вона спрацювала.

Компанія Virta Health була створена Самі Інкіненом для того, щоб люди з діабетом другого типу могли отримати доступ до всіх тих знань і інструментів, які використовував Самі Інкінен для лікування. Головним інструментом є медичні фахівці, з якими клієнти компанії можуть спілкуватися дистанційно за допомогою текстового і відеочату.

Другий інструмент – кетогенна дієта або кетодієта. Це низьковуглеводна дієта з високим вмістом жирів і помірним вмістом білків (спочатку застосовувалася для лікування епілепсії у дітей). Така дієта змушує організм використовувати жири як основне джерело енергії. Зазвичай вуглеводи, що надходять з їжею, переробляються в глюкозу, яка вкрай важлива для харчування і функціонування мозку. При низьковуглеводному режимі харчування (якщо в раціоні присутня мала кількість вуглеводів) печінка перетворює жир в жирні кислоти і кетонові тіла. Кетонові тіла надходять в мозок і використовуються організмом як джерело енергії замість глюкози. Кетоз – підвищення рівня кетонових тіл в крові, призводить до зниження частоти епілептичних припадків.

Сама ідея використовувати кетогенну дієту при захворюванні на діабет не прийшла нізвідки. Кетогенна дієта застосовується спортсменами, що займаються циклічними видами спорту, які вимагають витривалості, в таких видах спорту як марафон, триатлон, велогонки та ін. Дієта дозволяє організму ефективніше спалювати жири як джерело енергії і тим самим допомагає економити запаси глікогену при тривалих навантаженнях. При застосуванні кетогеннової дієти дослідження підтверджують поліпшення контролю за рівнем цукру в крові.

Для цього раціону виключають високовуглеводні продукти, такі як солодкі фрукти і овочі, макаронні вироби, крупи, солодощі, цукор, але водночас підвищують кількість багатих жирами (таких як сири і масла) і продуктів з помірним вмістом білків (тут корисними будуть яйця, лосось, м’ясо) і високим вмістом вітамінно-мінеральних складових (наприклад, авокадо).

Велика частина споживаних з їжею жирів складається з довголанцюгових жирних кислот, але з точки зору кетогенної дієти більш придатними є середньоланцюгові жирні кислоти. В одному з варіантів кетогенної дієти використовується різновид кокосової олії, багатої середньоланцюговими жирними кислотами, що забезпечує половину добових калорій.

Інкінен в захваті від цієї дієти. Для доступу до всіх послуг Virta Health доведеться заплатити 500 доларів. Кожен додатковий місяць лікування буде коштувати 200 доларів. Жителі США можуть отримати і безкоштовний доступ за умови наявності медичної страховки від роботодавця.

За ці гроші фахівці Virta стежать за тим, щоб їх пацієнти підтримували дієту і вели здоровий спосіб життя. Роблять вони це віддалено. Чи допомагає це? Дослідження показало, що через рік 12% пацієнтів скоротили використання інсуліну і знизили свою вагу. Інша група, яка дотримується класичних способів лікування, не продемонструвала змін. Проте дослідження було профінансовано Virta Health і написано людьми, що мають частку в цій компанії, так що варто ставитися до нього критично.

Залишити відповідь