Категорії
Міста, країни, люди

Хор Факкан

Хор Факкан (англ. Khor Fakkan) – місто-курорт, розташоване вздовж Оманської затоки на східному узбережжі Об’єднаних Арабських Еміратів, а також один з основних в регіоні контейнерних терміналів природного глибоководного порту в Еміратах. Назви – синоніми: Хаур-Факкан або Хавар Факкан (англ. Khawr Fakkan).

Це друге за величиною після Фуджейра місто на східному узбережжі розмістилося у мальовничій природній бухті Khor Fakkan, що означає «Крик з двох щелеп». Належить еміратам Шарджа, але географічно оточено еміратом Фуджейра.

Хор Факкан, де розкинулися дивовижні оазиси з пальмових гаїв, приваблює насамперед тих, хто обирає спокійний і розмірений відпочинок на узбережжі моря на лоні мальовничої природи.

Хор Факкан
Хаур-Факкан, пляж

Хор Факкан має довгу історію. Є тут і поштові відмітки (дірки) в дерев’яних підпорах традиційних хатин barasti, таких же як в древньому близькосхідному місті Tell Abraq (це 3 – 1 тисячоліття до нашої ери).

Розкопки команди з Археологічного музею Шарджа визначили 34 могили (1-а половина 2-го тисячоліття до нашої ери), згруповані на виходах корінних порід в сторону гавані.

В 1500 році Дуарте Барбоса (португальський письменник та офіцер) описав Хор Факкан як «поселення, навколо якого розрослися великі сади і ферми». У 1580 р. венеціанський ювелір Gasparo Balbi зробив відмітку у списку «Chorf» на східному узбережжі Об’єднаних Арабських Еміратів – на думку істориків, це вказує на Хор Факкан. Потім в Хор Факкані португальці побудували форт, який було зруйновано в 1666 році.

У судноплавному журналі голландського судна Meerkat цей форт згадується як «Gorfacan» – місце у невеликій затоці, де поруч із пляжем побудовано близько 200 будинків, знаходиться між трикутною португальською зруйнованою фортецею на північній стороні і фортецею на пагорбі, на південній стороні, яка також зруйнована, без гарнізону і артилерії. В журналі згадуються також фінікові пальми, смоківниці, дині, кавуни і смирна, кілька свердловин з «хорошою і свіжою водою», яку використовують для зрошення.

Одна із запропонованих причин руйнівного стану фортів – це вторгненням в 1623 році Перського флоту під контролем Omani Sheikh Muhammad Suhari, який перед португальською контратакою увійшов в португальський форт і у тому числі в Хор Факкан. Коли персів вигнали, португальський командир Руї Фрейре закликав народ Хор Факкану залишатися лояльними до португальської корони і встановив португальську митницю. Після того як у 1737 році португальців було вигнано з Аравії, перси за допомогою інтервенції голландців в часи громадянської війни в Омані знову вторглися в Хор Факкан (5000 чоловіків і 1580 коней).

Згідно з записами німецького мандрівника Карстен Нібура (німецький математик, картограф, натураліст, мандрівник), у 1765 році Хор Факкан належав шейху правлячої сім’ї Al Qasimi, Шарджа.

Збереглася також карта Аравійського півострова і Перської затоки французького картографа Rigobert Bonne, датування до 1770 р., на якій відмічено і Хор Факкан.

Хор Факкан
Контейнерний термінал глибоководного порту

З 1903 по 1952 роки Хор Факкан був частиною відокремленого емірату Sharjah Kalba.

Під час Другої світової війни, 16 жовтня 1943, в 40 км від узбережжя затонув німецький підводний човен. У 2009 році водолази знайшли цей затонулий корабель на глибині 108 метрів.

З 1965 по 1969 р. Хор Факкан формується в окремий анклав, де друкують марки з написом Sharjah and Dependencies Khor Fakkan.

На півдні Хорфакканської бухти – найглибші води, тут і знаходиться порт. Сучасний контейнерний термінал Khorfakkan був відкритий в 1979 році. Це єдиний природний глибоководний порт в регіоні, один з найкращих портів для контейнерів в Еміратах: проект ціною Dh 300000000 ($ 81750000), освоєно 150 000 кв. м, глибина причалів – 16 метрів, розміщення магістральних судин більше 400 метрів у довжину.

Хор Факкан
Гори Хор Факкан

Хор Факкан лежить на східному узбережжі ОАЕ, між Аравійським морем і горами Shamaliyah (1 023 метрів вгору в Jebel al Hilqah). Залив Khor Fakkan – на північному сході, захищений від вітрів (де знаходиться термінал для контейнерних суден). Туризм, незважаючи на повну заборону на продаж і споживання алкоголю в еміраті Шарджа, добре розвинений завдяки білим піщаним пляжам і кораловим рифам, які приваблюють багато водолазів.

Пляж Хор Факкан знаходиться на півночі від центру міста. В Хор Факкані з листопада по квітень протягом дня сонячно і тепло, вечорами прохолодно, вологість низька. Температура в діапазоні від 18 до 30 °C:
– з січня по березень можливі дощі та тропічні шторми;
– з травня по вересень опівдні температура висока;
– в липні – серпні до 40 °C вдень і до 36 °C вночі з високою вологістю.

В прибережному місті Хор Факкані в тіні високих величних гір Хаджар (в 20 хвилинах їзди від жвавого міста Фуджейра і в 90 хвилинах від міжнародних аеропортів Дубай і Шарджа) знаходиться 4-зірковий курортний готель Oceanic Hotel: приватний пляж, відкритий басейн, дайвінг-центр і кабінети для спа-процедур. Номери спа-готелю оснащені системою центрального кондиціонування і прямою телефонною міжнародною лінією, а також супутниковим телебаченням.

У головному ресторані щодня сервірують «шведський стіл» і подають фірмові страви. На території готелю – безкоштовна приватна парковка.

В 15 хвилинах їзди (близько 4,5 км на північ від Oceanic Hotel) – водоспад Аль-Вурайях (Al Wurrayah). В горах Khor Fakkan – гребля Rifaisa Dam, що побудована над селом, і з якої все ще видно верхівки старих будинків.

Іншою визначною пам’яткою міста для піших туристів і альпіністів є гора Jabal Javi (1056 метрів).

Славиться Хор Факкан і своїми величезними полуничними плантаціями. Парк і базар (риба, фрукти, овочі) знаходяться в південній частині Корніш, недалеко від головного шосе.

Хор Факкан
Дайвінг

Не залишить Хор Факкан байдужим любителів безтурботного відпочинку на прекрасному узбережжі з чистими піщаними пляжами. Підводна флора і фауна, красиві різнокольорові корали створюють чудові умови для дайвінгу, риболовлі або простого відпочинку на узбережжі моря. У водах Хор Факкану водяться морські окуні, тунці, королівська риба, морські щуки і навіть акули. На узбережжі курорту є великий центр підводного плавання «Scuba International» (віндсерфінг, водні лижі, пірнання з маскою, вітрильний спорт, рибалка). А на вершині скелі, що поруч з піщаним пляжем, стоїть Білий Палац – своєрідний контраст між новим сучасним портом і старою гаванню.

Залишити відповідь