Кілауеа, новий вибух

Кілауеа, новий вибух

10 км вгору – на вулкані Кілауеа (висота – 1247 м) стався новий вибух. Стовп попелу і диму вкрив небо. Вітер розносить токсичні гази навколишніми селами. Жителів острова просять не виходити на вулицю. На дорогах погана видимість. 

Кілауеа, новий вибух
Кілауеа, повітря просочене отруйними випарами

На Гаваях посипався дощ з каменів і попелу. Зі схилів вулкана мчать багатотонні валуни розміром з автомобіль – це лише перші наслідки нового виверження, яке може обернуться глобальною катастрофою. Над островами розкинулася сіра хмара, повітря просочене отруйними випарами. Рятівники не можуть дістатися до зони лиха навіть на вертольотах – видимість нульова. Жителі, які не встигли покинути свої будинки, зараз не мають шансів вибратися із зони лиха самостійно. Глибокі тріщини розпороли асфальт, провали в землі розширюються, з деяких б’є розпечена лава.

Кілауеа, новий вибух
Стовп попелу і диму Кілауеа

Виверження вулкана Кілауеа почалося 3 травня, воно супроводжувалося землетрусом магнітудою понад 5 балів. Рівень магми знизився до критичної позначки – 200 метрів, і в будь-який момент міг статися глибинний паровий вибух. Епіцентр підземних поштовхів – в 25 км на північний захід від Хавайіан-Перадайс-Парк з населенням трохи більше 11 тисяч осіб.

Кілауеа, новий вибух
Кілауеа, населені пункти під шаром пилу

Лава вже знищила майже 50 будинків. Понад 2000 людей евакуювали. Влада оголосила максимальний (червоний) рівень небезпеки для авіації.

Кілауеа, новий вибух
Розпечена лава Кілауеа

Залишити коментар