Кілауеа трощить будинки

Кілауеа трощить будинки
Вулкан Кілауеа (Гаваї)

На гавайському острові Біг Айленд в даний час триває виверження вулкана Кілауеа. На жаль, ця подія не пройшла повз людських доль. У житловому районі Лейлані-Естейтс нарахували як мінімум 10 вулканічних тріщин. Washington Post повідомляє про продовження наступу потоків лави. Як мінімум дві тріщини відкрилися ще в суботу ввечері, деякі, що відкрилися раніше, вже перестали викидати лаву.

Вулканічний щит Кілауеа в основному складається з базальту. З цієї причини виверження і вибухи на піку відбуваються вкрай рідко. Найчастіше лава вивергається з тріщин оточуючих порід. Виверження відбуваються протягом останніх 30 років, однак раніше все обмежувалося заповненням лавою найближчого кратера. На даний момент цей кратер порожній, а лава прямує до нових відкритих тріщин.

Кілауеа трощить будинки
Потоки лави Кілауеа

Вулканолог американської геологічної служби Венді Стовалл повідомляє, що деякі з нових тріщин будуть закриватися і застигати в міру того, як буде застигати лава, проте це призведе до появи нових тріщин, де лава буде вивергатися під великим тиском. Поява тріщин супроводжується землетрусами. Одне з них досягло 6,9 бала, і це найбільший землетрус на острові Біг Айленд, зареєстрований з 1975 року.

Кілауеа трощить будинки

На даний момент немає причин чекати поліпшення ситуації: 21 будинок зруйновано, з житлового району вже евакуйовано 1700 людей. Багато хто відмовлявся евакуюватися, але залишатися в районі занадто небезпечно. Крім лави житловий район наповнюють хмари діоксиду сірки, що може бути смертельно небезпечними для людини. Напрямок руху цих хмар може швидко змінюватися в залежності від вітру, і більшість людей не підготовлені до такого явища.

Іншу небезпеку для людей представляють вибухи, які можуть бути пов’язані з залишеними газовими резервуарами і проблемами з електропостачанням району. А тим часом, згідно з даними Венді Стовалл, потоки лави продовжують текти, і подача магми триває.

Кілауеа трощить будинки
Магма Кілауеа вулицями міста

Залишити коментар