Кілька порад з економії та якості автомобільного палива

Кілька порад з економії та якості автомобільного палива

1. Тиск в шинах перевіряйте регулярно (необхідний тиск 2,1 атмосфер). Низький тиск збільшує витрату палива. Чим більше тиск в колесах, тим краще рухається автівка (зменшується коефіцієнт зчеплення). При перенакачуванні колеса на 0,2-0,4 атмосфер від рекомендованих може збільшитися гальмівний шлях, що може призвести до аварії.
Економія становить: 2% -4%.

2. Позбавтеся від аматорського тюнингу – аеродинамічний «обвіс» автомобіля, який призначено для зниження опору повітря і збільшення стійкості на дорозі. Деякі автомобільні виробники навіть умисно заганяли машини з «мухобійками» в спеціальну аеродинамічну трубу і доводили, що ніякого позитивного ефекту вони не дають. Багажник на даху додає до витрат палива 10-15%, незачинене бічне скло – ще 2%. Економія: 3-5%.

3. Включені фари вдень і кондиціонер вночі підвищують витрату палива. Автомобільний кондиціонер спалює біля 0,6-0,7 л бензину за годину. При 30 км/год по місту це додає до витрат понад 2 л палива на 100 км. Тобто близько 20% при витраті палива 10 л / 100 км.
Взимку «піч», фари і обігрів скла збільшують витрати відповідно на 10%, 15% і 5%. Але відмовлятися від грубки взимку досить складно, від ближнього світла вночі – небезпечно. Економія: 10-20%.

4. Набирайте швидкість повільно і не гальмуйте, стираючи колодки, це допоможе заощадити до третини палива.
Якщо у вас інжекторне вприскування, то на затяжних спусках котіться на передачі. У цьому випадку паливо в камеру згоряння не подається і витрати протягом усього спуску дорівнюють нулю. Економія: до 10%.

5. Не забувайте про колег. Ще один варіант заощадження сімейних коштів на щоденних поїздках – метод кооперації. Найчастіше буває, що хтось із ваших колег живе недалеко від вас, або хтось з ваших сусідів працює поряд з вами. Можна домовитися з ними їздити на роботу то на одній то на іншій машині – щоденний пробіг зменшиться вдвічі. Правда, є в цій ситуації і мінус – потрібно узгоджувати свої плани з іншими.
Те ж стосується підвезенню дітей до школи. Батьки кооперуються. Виходить не тільки економія бензину, але й часу.

6. Як розпізнати неякісне паливо? Змочіть бензином аркуш паперу. Після повного випаровування якщо поверхня аркушу залишається чистою, можна використовувати таке паливо. Якщо залишилися плями жиру, цей бензин з домішками.

7. Додавши трохи кристалів марганцівки, можна визначити наявність води. В бензині є вода, якщо він набуває рожевого кольору.

8. Щоб перевірити бензин на наявність смол, слід на скло нанести пару крапель і підпалити. При появі жовтої або коричневої плями – концентрація смол вище норми, якщо на склі з’явилася біла пляма, в паливі відсутні смоли. Цей спосіб можна використати для визначення інших домішків. Якщо на склі залишається небагато крапель, це говорить про присутність дизельних масел.

9. Якщо на шкірі, куди попередньо нанесено пару крапель бензину, залишилися сліди жиру, цей бензин сумнівної якості.

10. З розвиненим нюхом люди також можуть визначати наявність домішок. Якщо бензин має запах сірки, то скоріше за все в такому паливі присутні шкідливі домішки, сірководень, нафталін.
При визначенні якості бензину будьте обережні!

Залишити коментар