Кількість кави і ризик серцевої недостатності

Ризики і переваги кави були об’єктами постійного наукового інтересу через популярність і частоту споживання в усьому світі.

В ході аналізу даних трьох різних досліджень ризиків захворювань серцево-судинної системи за період від 10 років включно серед більш ніж 21 тисячі учасників в США були отримані наступні результати. Люди, які повідомляли про регулярне вживанні однієї і більше чашок кави з кофеїном в день мали знижений довгостроковий ризик розвитку серцевої недостатності.

За даними дослідження здоров’я серцево-судинної системи в масштабі десятиліть ризик серцевої недостатності знизився на 5-12% на чашку кави в день в порівнянні з відсутністю споживання кави.

Інша робота, що пов’язана з вивченням атеросклерозу, показала, що споживання 2-х і більше чашок кави в день знижує розвиток серцевої недостатності на 30%. Провідну роль в такому впливі кави відіграє саме кофеїн, оскільки кава без кофеїну взагалі не робить помітного впливу на здоров’я серцево-судинної системи.

За попередніми висновками вчених з США, вживання кофеїну з кавою або з будь-якого іншого джерела може бути пов’язане з можливим зниженням ризиків для серця. Це виявилося несподіваним, адже часто надмірне споживання кави пов’язують з серцебиттям, підвищеним тиском та іншими негативними ефектами. Проте поки що немає достатньо чітких підстав рекомендувати каву для зниження ризику серцевих захворювань так само впевнено, як, наприклад, відмову від куріння, нормалізацію маси тіла або фізичні вправи.