Кімнатний гранат. Правильний догляд

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Кімнатний гранат

Гранат кімнатний – карликова рослина, досягає у висоту 90 – 100 см, постійно і рясно цвіте, утворює невеликі їстівні плоди.

Навіть вирощений з насіння кімнатний гранат плодоносить вже через два роки. Зацвісти він може і в перший рік життя, але бутони треба обов’язково обірвати, інакше цвітіння виснажить молоду рослину, і вона може загинути. Молоді рослини тендітні і малі. Гілочки тоненькі, листочки ніжні, але вже через три місяці вони окріпнуть, а через півроку це буде міні-деревце. Декоративний кімнатний гранат – невибаглива рослина, з вирощуванням якої зможе впоратися навіть квітникар – любитель.

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Плоди кімнатного гранату

Освітлення. Рослині подобається яскраве розсіяне світло, а точніше, притінення знадобиться лише на південному вікні в полуденний час.

Полив. Влітку в міру висихання землі рясно промочувати ґрунт і дуже обмежено і обережно взимку.

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Кімнатний гранат, плоди

Період спокою. Після дозрівання плодів, гранат починає скидати листя, готуючись до періоду спокою, який триває зазвичай від 1 до 3 місяців. Від того, при якому світловому і температурному режимі він переживе цей час, залежать цвітіння і краса листя на наступний рік. Оптимальна температура в цей період – 10-12 ° С.

Дорослому гранату можна допомогти відправитися «на відпочинок», кілька підсушивши земляний ком і знявши листя, що залишилися, після чого розмістити на прохолодному вікні. Полив в період спокою мінімальний.

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Кімнатний гранат, плоди рослини

Маленькій рослині зимівлю влаштовувати не обов’язково. При хорошому освітленні і температурі 12-16 ° С гранат непогано переживе зиму, зупинившись в зростанні і скинувши невелику частину листя. Зимуючи при більш високій температурі без підсвічування, гранат може сильно витягнутися і втратити декоративність.

Як тільки почнуть розпускатися бруньки, гранат виставляють на тепле сонячне місце і поливають частіше. Скоро він покриється густим свіжим листям. Перед початком інтенсивного росту потрібно відрізати у нього всі сухі і слабкі пагони – бутони утворюються на кінцях сильних однорічних пагонів.

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Кімнатний гранат, квітки рослини

Добрива. Гранат, як і інші кімнатні рослини, потребує підгодівлі. B період росту і плодоношення, який починається в кінці лютого – початку березня, кожні два тижні аж до початку осіннього листопаду підгодовують деревце рідкими комплексними добривами, які не повинні містити хлор.

Для цієї мети можна також використовувати сухий пташиний послід, розчин якого готується наступним чином. Візьміть 1 ч. л. посліду, залийте 0,5 л окропу, залиште на добу, прикривши кришкою. Перед підгодівлею рослини розбавте отриманий настій рівною кількістю чистої води, після чого полийте ним гранат.

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Кімнатний гранат, бонсай

Удобрювати деревце найкраще у вечірній час або в похмурий день. Перед внесенням добрив обов’язково полийте ґрунт в горщику чистою водою. Після проведення підгодівлі злийте всю рідину, що скупчилася в піддоні.

Влітку підгодівлю дають один раз в 10-15 днів, взимку – раз на місяць, причому концентрація розчину вдвічі менша, адже рослини знаходяться в частковому спокої.

Якщо гранат знаходиться в повному спокої, який припадає на зиму (рослина в цей час частково або повністю скидає листя), то підгодовувати його не потрібно.

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Кімнатний гранат на підвіконні

Ґрунт. Ґрунт складається з суміші 1 частини парникової землі, 1 частини листової землі, 1 частини перегною, 1 частини піску, 1 частини перліту (або вермикуліту). Пісок до складу суміші включають обов’язково. Важливий хороший дренаж. Гранат не любить занадто просторі і глибокі горщики, це затримує цвітіння. А ось до кислотності ґрунту гранат не надто вимогливий, відомо, що в природних умовах він виростає як на лужних вапняних ґрунтах, так і на глибокому, кислому суглинку.

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Кімнатний гранат в період цвітіння

Формуюча обрізка. Крону граната можна вирощувати у вигляді деревця чи кущика. У другому випадку рослину омолоджують у міру старіння, замінюючи один зі стовбурів сильним молодим пагоном.

Формуючу обрізку проводять ранньою весною. Для стимуляції розгалуження молоді пагони підстригають, залишаючи дві-п’ять пар листочків. Обрізку роблять над брунькою, що дивиться назовні. Якщо зробити її над брунькою, зростаючою всередину, з неї сформується пагін, який буде загущати кущ. Те, що залишиться від обрізки, можна пустити на живці.

Кімнатний гранат. Правильний догляд
Декоративний кімнатний гранат

Що треба знати при догляді за кімнатним гранатом:
1. Кожна квітка граната розкривається всього на 3 – 4 дні. Однак загальний період густого цвітіння становить кілька місяців (як правило, з червня по вересень).

2. У період спокою для граната природним є скидання листя. При підвищеній температурі в період спокою (вище +12° C), листя залишаться, але рослина втрачає багато сил, що сповільнює зростання. Однак небезпечна і дуже низька температура – нижче +6° C.

3. Гранат любить яскраве світло. Пара годин прямих сонячних променів – щоденна необхідність.

4. Гранат обожнює свіже повітря. Намагайтеся все літо тримати його на балконі або біля відкритого вікна, сміливо вивозьте на дачу.

5. Пересадку робіть навесні, але не частіше, ніж раз в три (в крайньому випадку, два) роки, так як він не любить частих пересадок.

6. Ще одна дивна залежність: чим просторіше горщик, тим більше квіток викидає рослина. А значить – гірше плодоносить. Так що, вибирайте для граната посуд «впритул». У період цвітіння необхідно скоротити полив, але пам’ятайте, земля ні в якому разі не повинна пересихати! Полив не припиняється, а скорочується. Як компенсацію запропонуйте гранату підкормку. З добрив підійдуть калій, фосфор і азот – все в рівних кількостях і теж в міру. Якщо перестаратися з азотом, то можна не дочекатися цвітіння.

7. Плід росте і зріє близько шести місяців, тому одночасно на гранатовому дереві можна побачити бутони, квіти, зав’язі і плоди, що само по собі є дуже красивим видовищем.

8. У дозрілого граната шкірка стає червонувато-коричневого кольору і трохи коробиться. При натисканні він повинен трохи шарудіти.

9. Гранат очищає енергетику домашньої атмосфери. Дія граната на людину залежить від часу доби: з ранку він підбадьорює, стимулює працездатність, поліпшує настрій, вдень допомагає сконцентрувати увагу, а ввечері навіює бажання підсумувати і провести аналіз дня.

Див. також: Смачний і корисний гранат

Залишити коментар