Кінта да Регалейра

Кінта да Регалейра
Сінтра, Португалія, Кінта да Регалейра

Кінта да Регалейра (португ. Quinta da Regaleira – маєток Регалейри) – палацово-парковий комплекс Сінтри (Португалія). На території Кінта да Регалейри знаходяться романтичний палац у стилі неоготики, каплиця і парк з озерами, гротами, фонтанами і різними архітектурними капризами.

Названий на честь баронеси Регалейри, яка придбала маєток в 1840 році; відомий також як палац мільйонера Монтейру. Входить до складу «Культурного ландшафту Сінтри». У 1995 році включеного до Списку об’єктів всесвітньої спадщини.

Кінта да Регалейра
Палац Регалейра

Протягом століть ці землі належали різним людям. Відомо, що в 1697 році територія Quinta da Regaleira приблизно відповідала сучасним кордонам садибного комплексу, належала Jose Leite.

Кінта да Регалейра
Загадкові доріжки Кінта да Регалейра

У 1715 р. Quinta da Torre (маєток вежі) придбав Франшіску Алберту де Кастру, який використовував для постачання міських фонтанів Сінтри розташовані тут гірські джерела.

Кінта да Регалейра
Містичний палац Кінта да Регалейра

У 1830 році «маєток Кастру» (португ. Quinta do Castro) перейшло до рук Мануела Бернарду, в 1840 році його придбала Ален Регалейра, дочка заможного торговця з Порту, незабаром після цього отримала титул баронеси.

Кінта да Регалейра
Ліпнина над головним входом, Кінта да Регалейра

У 1892 році володіння за 25 000 португальських реалів придбав меценат і колекціонер Карвалью Монтейру, завдяки якому вся територія набула свого нинішнього вигляду.

Кінта да Регалейра
Лава між озером і фонтаном, Кінта да Регалейра

У 1942 році маєток було продано Вальдемару д’Ор, який використовував його як приватну резиденцію, а в 1987 році стало власністю японської корпорації Aoki. У березні 1996 року міська рада Сінтри змогла викупити маєток, після чого почалася його активна реставрація.

Балкон, Кінта да Регалейра
Балкон, Кінта да Регалейра

Для управління маєтком був створений спеціальний фонд, Fundação Cultursintra (офіційно зареєстрований 13 січня 1997), в числі засновників якого Асоціація захисту культурної спадщини Сінтри, міська рада Сінтри, Інститут збереження культурної спадщини, міністерство культури, Католицький університет Португалії та інші організації. У червні 1998 року Кінта да Регалейра була відкрита для відвідування публіки. У лютому 2002 року садиба отримала статус пам’ятки архітектури.

Кінта да Регалейра
Бічний вхід, Кінта да Регалейра

Будучи членом масонської ложі, Монтейру задумав облаштувати свій заміський маєток в інтересах своєї філософії.

Кінта да Регалейра
Вежа в стилі мануеліно, Кінта да Регалейра

До втілення цих ідей Монтейру привернув італійського архітектора Луїджі Маніні, який в той час працював у Португалії.

Кінта да Регалейра
Вихід на спіральні сходи, Кінта да Регалейра

Дотримуючись віянь моди того часу і відповідаючи запитам замовника, Луїджі Маніні поєднав у проекті стильові елементи архітектури різних епох: романського стилю, готики, ренесансу і мануеліно.

Кінта да Регалейра
Вітальня, Кінта да Регалейра

Будівництво почалося в 1904 році, і до 1910 року більшість проектів було вже реалізовано. Як результат, у маєтку з’явився чотириповерховий палац і католицька каплиця, навколишня територія була перетворена на фантазійний «Райський сад», що розкинувся на чотирьох гектарах.

Кінта да Регалейра
Головний вхід до палацу, Кінта да Регалейра

Декорований фасад чотириповерхового палацу Регалейри рясніє готичними башточками, горгулями і капітелями. Будова вінчає восьмикутна вежа, під якою знаходиться «Печера Леді». На першому поверсі палацу, який частково зберіг своє декоративне оформлення, була розташована вітальня, їдальня, більярдна, гардероб і спальня господаря.

Кінта да Регалейра
Головний вхід, Кінта да Регалейра

На другому поверсі знаходилися його кабінет і спальні служниць. На третьому – прасувальна кімната і невелике приміщення з виходом на терасу, в підвалі – спальні для службовців-чоловіків, кухня з ліфтом для підйому їжі на перший поверх і різні складські приміщення.

Кінта да Регалейра
Емблема Ордена Христа і армілярна сфера, Кінта да Регалейра

Римсько-католицька каплиця висотою в кілька поверхів, розташована перед головним фасадом палацу і стилістично з ним пов’язана. Інтер’єр каплиці багато прикрашений ліпниною, вітражами і фресками, на яких зображені Тереза Авільська, Антоній Падуанський та інші святі католицької церкви.

Кінта да Регалейра
Інтер’єр каплиці, Кінта да Регалейра

На підлозі каплиці викладено зображення армілярної сфери – символ завоювань Португалії в епоху великих географічних відкриттів, що є одним з основних елементів герба Португалії, і емблема Ордена Христа.

Кінта да Регалейра
Камін в їдальні, Кінта да Регалейра

Багатоярусний парк, що перетинається безліччю стежок, терасами спускається зі схилів пагорба.

Кінта да Регалейра
Кінта да Регалейра

Його планування та елементи приховують в собі символи, пов’язані з різними релігіями та релігійними культами, алхімією, масонством, орденами тамплієрів, розенкрейцерів і відомими літературними творами.

Кінта да Регалейра
Колодязь Посвяти, Сінтра
Кінта да Регалейра
Колодязь, герб Монтейру – восьмикінцева зірка, вписаний хрест тамплієрів, Кінта да Регалейра
Кінта да Регалейра
Перегляд вгору від нижньої частини ініціації свердловини, Кінта да Регалейра

У верхній частині парку знаходиться дикий і недоглянутий ліс, в той час як в нижній – облагороджений руками людини. Поряд з озерами, каналами, гротами і печерами з підземними тунелями, парк прикрашають високі вежі, альтанки, різьблені лавки і статуї.

Кінта да Регалейра
Кінта да Регалейра, фонтани

Колодязь посвячення або «Криниця посвяти», що йде вглиб землі, оточує спіральна галерея, прикрашена численними арками. Галерея складається з дев’яти прольотів по п’ятнадцять ступенів кожен.

Кінта да Регалейра
Фонтани Кінта да Регалейра

Згідно з легендою, ці дев’ять рівнів символізують дев’ять кіл пекла, чистилища та раю, описані Данте.

На стіні зображений сяючий трикутник – один із символів масонства. Існувала думка, що колодязь служив для релігійних церемоній масонського братства, проте документального підтвердження цьому не знайшлося.

Кінта да Регалейра
Парк Кінта да Регалейра

Система тунелів має безліч входів і виходів, що ведуть до каплиці, гротів, озера з водоспадом і інших визначних пам’яток. Символічно вони інтерпретують подорож між світлом і темрявою, смертю і воскресінням.

Кінта да Регалейра
Озеро з водоспадом і печери, Quinta da Regaleira

Крім каналів і фонтанів на території парку знаходяться два штучні озера. «Акваріум» створений так, наче він є природною частиною скелі. В даний час цей об’єкт знаходяться в стані консервації.

Кінта да Регалейра
Кінта да Регалейра, Португалія

Залишити коментар