Коли полив шкодить деревам

Коли полив шкодить деревам
Норми поливу плодових дерев: саджанець - 30-50 л води; 3-5-річні дерева - 50-80 л; 7-12-річні - 120-150 л; більш дорослі - 30-50 л на 1 кв. м пристовбурного кола.

У літні дні, коли рослини страждають від спеки, більшість намагається частіше поливати свої городи і сади. Що й зрозуміло.

Відомо, що огірки в жарку погоду можуть «випивати» до трьох літрів води в день. Але якщо для городніх культур частий полив влітку йде на користь, то садовим велика кількість вологи може створити деякі проблеми.

У сучасних садоводів існує строге, але розумне правило – полив дерев припиняється за 2-3 тижні до збирання врожаю.

Зрозуміло, що для різних плодових дерев ці терміни різні. Якщо не дотримуватися цього правила і поливати до останнього, буде слабкий урожай. Плоди будуть масово обсипатися і розтріскуватися. Особливо страждають від цього кісточкові.

Якщо сад молодий, саджанці тільки-тільки міцнішають і ще не плодоносять, поливати їх можна і навіть потрібно. Але тут також є непохитне правило: починаючи з другої половини вересня, полив припиняють. Це дозволить призупинити активне зростання саджанців і дати їм спокійно перезимувати.

При поливі дерев деякі допускають поширену помилку – ллють воду навколо стовбура. Користі в цьому немає, адже коріння дерева знаходяться в «колі» його крони. І щоб повноцінно поливати коріння, треба зробити канавку по колу крони глибиною до 20 см, покласти в неї шланг, вода цю канавку заповнить.

Рясно полити, коли волога повністю вбереться, присипте канавку ґрунтом.