Категорії
Природа

Коли зазеленіє Арктика?

За думкою науковців США, Канади та Австралії через глобальне потепління може знову зазеленіти Арктика.

Повідомляють, що протягом останніх 100 тисяч років ареал деяких чагарників змістився на 400 кілометрів на південь. Завдяки аналізу, вчені з’ясували, що зростало більше тисячі століть назад в цьому регіоні.

Коли зазеленіє Арктика?
Арктика (фото Goarctic)

Дослідники отримали знімок видів рослин і встановили, що ареал розповсюдження, наприклад, карликової берези за цей час віддалився від Арктики на 400 кілометрів. Це свідчить про те, що раніше Заполяр’є було схоже на зелену і квітучу тундру.

Фахівці прийшли до висновку, що арктичні види рослинності можуть знову відновитися в Арктиці на тлі глобального потепління, і це серйозно змінить зовнішній вигляд цієї території.

Відзначимо, що карликова береза ​​охоплює майже всю територію Європи, крім вкрай південних регіонів, і майже всю територію Канади.

Нагадаємо, що американські дослідники хочуть штучно заморожувати льодовики, щоб врятувати Арктику від глобального потепління. За прогнозами вчених, вже до 2030 року може зникнути вся морська крига.

Цікаво. З повідомлень ЗМІ, в блакитних льодах Антарктиди виявили космічний пил. У знайдених зразках можуть міститися ознаки біологічного життя.

Джерело