Категорії
Міста, країни, люди

Комплекс «Тропічні острови»

Парк відпочинку «Тропічні острови» (Tropical Islands) знаходиться в колишньому елінгу для дирижаблів Brand-Briesen в Krausnick, в Бранденбурзі, Німеччина, в 50 км від південного кордону Берліна. Зал належав до 2002 р. збанкрутілій компанії Cargolifter AG і називався Aerium. Тому спорудження «Тропічні острови» іноді також називають Aerium.

Комплекс розрахований на відвідування до 6000 осіб на день. У перший рік, за свідченням операторів, заклад відвідали 975 тисяч відвідувачів. У комплексі працює близько 500 осіб.

Комплекс «Тропічні острови»
Тропічний курорт в Берліні

Tropical Islands розташовано на території колишньої радянської військової бази в колишньому ангарі для дирижаблів, на висоті приблизно 70м над рівнем моря.

Дістатися можна по федеральному автобану № 13 на автомобілі через Ріцнойендорф-Штаков і далі по дорозі № 711 в напрямку Крауснік-Грос Вассербург. З Берліна можна дістатися на поїзді в напрямку Герліц.

Переобладнання парку «Тропічні острови» зроблено малайським концерном Танджунг. Близько 78 мільйонів Євро склали витрати на будівництво. Зал має розміри 360 м в довжину, 210 завширшки і 107 у висоту. Всього обсяг приміщення дорівнює 5,5 млн. кубометрів.

Комплекс «Тропічні острови»
«Тропічні острови» в Берліні, схема комплексу

Через своє первинне призначення бути ангаром для дирижаблів, спорудження є найбільшим у світі самонесучим залом. 11 червня 2003 споруда була перекуплена фірмою Танджунг за 17,5 мільйонів євро (10 мільйонів склали субсидії землі Бранденбург). Парк відкритий для відвідувачів з 19 грудня 2004.

В залі знаходиться найбільший у світі критий ліс, пляжі, плавальні басейни, ресторани, бари. Завжди підтримуються тропічні умови: температура 26 ° С і вологість повітря 64%. «Тропічні острови» відкриті цілодобово протягом усього року.

Комплекс «Тропічні острови»
«Тропічні острови» в Берліні, вигляд згори

При вході можна вибрати базову ціну входу, всі інші витрати усередині враховуються за допомогою спеціального чіпа-браслета. Вся установа розділена на області сауни і тропічного озера – доступ до кожної області відбуваєься за окрему плату.

Зміна областей всередині пов’язана з покупкою добового квитка. Інші тематичні області в будь-якому випадку вимагають додаткової оплати. В інших областях доступні водні гірки, міні-гольф, а також будиночки для ночівлі. Розважальна програма також включає в себе велику вечірню виставу, вар’єте, дитячі програми. Парк розділений на тематичні області:
– тропічне село з будівлями в стилі Таїланду, Борнео, Балі і Самоа;
– тропічний ліс (понад 600 видів рослин, всього більше 50 000);
– море – басейн (площею 4400 кв. м, завдовжки 140 м, глибина – 1,35 м, температура води – 28 °C) – копія затоки атола з піщаним пляжем, шириною 200 м і 850 дерев’яних розкладних стільців-лежанок;
– лагуна з Балі – більше 1 200 квадратних метрів водної поверхні змінної глибини, температура води 32 °С, фонтани, штучні течії, водні гірки.

На верхніх поверхах тропічних будиночків встановлені ліфти, доріжки в лісі зроблені без перешкод для пересування для осіб з обмеженими можливостями.

Комплекс «Тропічні острови»
Один з басейнів комплексу «Тропічні острови»

У листопаді-грудні 2006 року парк тропічних островів був розширений. Додали 4000 квадратних метрів дитячої зони. Спа-центр і сауна з шістьма підрозділами були завершені в середині 2007 року. В області сауни знаходяться також сауна з дорогоцінних каменів, дерев’яна сауна, трав’яні курені, холодний басейн, паровий грот, гарячі ванни і спеціальні душові кабіни. Особливістю СПА-центру і сауни є те, що всередині цієї частини острова Tropic необхідно перебувати повністю голим.

Комплекс «Тропічні острови»
«Тропічні острови», водоспади і басейни

Стиль саун запозичений з південно-східної азійської культури з об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: моделювання під індійський храм слонів і камбоджійський Ангкор Ват.

Водяна гірка з чотирма спусками висотою 25 метрів, дитячий майданчик і майданчик для міні-гольфу доповнюють область саун. В області для переодягання є понад 7000 шафок. Добудова і розширення коштувало близько 23 мільйонів Євро.

Комплекс «Тропічні острови»
«Тропічні острови» під куполом старого ангару

Загальна сума інвестицій на розширення і перебудову спочатку становила 75 мільйонів Євро, з яких 17 мільйонів фінансувала земля Бранденбург. Метою фінансування було створення нових робочих місць.

У 2008 році в безпосередній близькості від Tropical Islands було створено робоче селище для проживання працівників і табір для відвідувачів.

Реальне число відвідувачів – менше одного мільйона в рік. Число відвідувачів не дотягує до запланованих 1 250 000 відвідувачів на рік. Протягом першого року очікувалося навіть 2,5 мільйона відвідувачів. У 2005 році збитки склали 10 – 20 мільйонів євро.

Комплекс «Тропічні острови»
Пальми в комплексі «Тропічні острови»

До жовтня 2006 налічувалося всього 600 000 відвідувачів. Занижена кількість відвідувачів має багато причин: відносна віддаленість тропічних островів від міста, крім того у місцевих жителів Берліна і південного Бранденбурга середній дохід трохи нижчий загальнофедерального показника. Цільовою групою запланованого розширення і перебудови комплексу були гості з більш далеких регіонів, у тому числі з Польщі.

Комплекс «Тропічні острови»
Банани, «Тропічні острови»

Шляхом зміни структури цін і поліпшення можливостей для ночівлі ситуація із залученням відвідувачів була дещо покращена.

Були також проблеми з рослинами, які не отримуючи денного світла під світлонепроникним куполом погано росли. Щоб вирішити цю проблему з 2005 року покриття на частині купола було замінено на спеціальну світлопроникаючу ЕТФЕ фольгу. Тепер 20 000 квадратних метрів площі купола, пропускають денне світло.

Посаджені згодом пальми, дерева і кущі добре прижилися і підтримують відповідну атмосферу в тропічному лісі і «тропічному селі». Висока витрата енергії є негативним економічним та екологічним фактором. Оболонка розрахована на підтримку температури від 19 °C, в області саун підтримується температура 26 °C.

Через велику площу поверхні та покриття, що пропускає ультрафіолетові промені, виникають великі втрати тепла. Термографічні зображення показують втрати тепла в різних районах залу. Тепловтрати також виникають через постійний підігрів піску. Крім того, втрати виникають через те, що водяна пара з басейнів видаляється в результаті провітрювання. Тільки на це витрачається близько 1,3 МВт.

Залишити відповідь