Конфіскували напій Atomik, призначений для Британії

У березні в Україні конфіскували партію алкогольного напою Atomik компанії Chernobyl Spirit, виготовленого з яблук, вирощених неподалік Чорнобильської АЕС. Повідомляють, що напій призначений для Британії і має відповідні акцизи.

У компанії Chernobyl Spirit розказують, що цю продукцію арештували на лікеро-горілчаному заводі в Карпатах та доправили її до прокуратури у Києві. Всього було конфісковано 1500 пляшок алкогольного напою Atomik. За словами виробників, це перший споживчий товар Чорнобиля після ядерної катастрофи 1986 р. Зараз в компанії очікують результатів розслідування, але кажуть, що «не мають поняття», чому вантаж, призначений для Британії, було конфісковано.

«Схоже, нас звинувачують у використанні підроблених українських акцизних марок. Але це не має сенсу, оскільки пляшки призначені для ринку Великої Британії і чітко позначені чинними акцизними марками цієї країни», — каже Джим Сміт, професор, який кілька років поспіль вивчав зону відчуження, перш ніж разом з українськими колегами заснував тут компанію Chernobyl Spirit.

Що це за компанія? Chernobyl Spirit – це соціальне підприємство, управляється вченими, що працюють в зоні відчуження. Дослідження включали вирощування експериментальних культур, щоб з’ясувати, чи можна використовувати зерно та інші продукти харчування, вирощені в цій зоні, для виробництва безпечних продуктів.

Компанія з 2019-го, щоб виготовити спирт з яблук, вже вдосконалила свій рецепт. Ці яблука ростуть в безпосередній близькості до Чорнобильської АЕС, де сільське господарство ще обмежене. Компанія планувала використовувати частину свого прибутку для допомоги громадам в Україні, які ще страждають від економічних наслідків цієї ядерної катастрофи.

Джерело