Коноплі посівні

Хімічний склад конопель посівних,
Дія конопель посівних,
Способи застосування конопель посівних.

Коноплі посівні (Cannabis sativa L.) – однорічні дводомні трав’янисті рослини родини Cannabaceae (коноплеві).

Рослина з гіллястим стеблом заввишки до 2 м. Листя конопель посівних супротивні, черешкові, пальчатоскладні, з ланцетними листочками.

Квітки конопель посівних дрібні, зеленувато-білі, тичинкові, зібрані в волотисте суцвіття, маточкові квітки – в пазухах колосоподібного суцвіття.

Плоди конопель посівних – гладкі сірі горішки, маслянисті сім’янки.

Коноплі посівні
Коноплі посівні, склад рослини

Цвіте конопля посівна в червні – липні, плоди дозрівають в серпні – вересні.

Зростає конопля посівна в дикому вигляді повсюдно і обробляється на полях і луках. Поширена як текстильне і олійна рослина по всій європейській частині материка, в Західному Сибіру.

Для лікування використовують плоди і траву конопель посівних.

Заготовляють траву конопель посівних (зрізують верхівки стебел) в червні-липні, і сушать в тіні на свіжому повітрі або в добре провітрюваних приміщеннях.

Рослини зі зрілими плодами скошують комбайнами або косарками в серпні – вересні, вимолочують з них сім’янки, а з сім’янок роблять конопляну олію, яку застосовують в харчовій промисловості і в якості дизпалива.

З конопель посівних отримують волокна для тканини і для конопляних канатів. Стебла конопель посівних йдуть на виробництво глянцевого паперу, міцної пластмаси та цементно-волокнистих будівельних плит.

Насіння конопель посівних – чудовий корм для відгодовування птиці.

Коноплі посівні
Тканина з коноплі посівної

Хімічний склад конопель посівних. Трава конопель посівних містить запашну ефірну конопляну олію, летючі і нелеткі алкалоїди, глікозид каннабін, фітонциди.

У сім’янках конопель посівних до 35% жирної олії, 15% білків, вітамін К, смолисті речовини, каротин.

Дія конопель посівних. Конопля має болезаспокійливу, сечогінну, жовчогінну, відхаркувальну, ранозагоювальну, снодійну, заспокійливу властивості.

У народній медицині настій конопляного насіння приймають всередину як засіб, що очищує і зміцнює, при золотусі, при затримці сечі, туберкульозі легень.

Конопляне молоко вживають при сильному і простудному кашлі, жовтяниці, запаленні сечового міхура і сечовипускального каналу.

Настоянку з верхівок конопель посівних застосовують як заспокійливий, болезаспокійливий і снодійний засіб.

Коноплі посівні
Коноплі посівні

Способи застосування конопель посівних:
– при водянці, туберкульозі легень приймати настій (1 столову ложку подрібненого насіння конопель посівних залити 1 склянкою окропу, настоювати 1 годину, процідити) по ¼ склянки 4 рази на день до їжі;

– при жовтяниці, запаленні сечового міхура використовують конопляне молоко (сім’янки конопель посівних розтирають в глиняному посуді, поступово додаючи воду, виходить біла рідина) по 1 столовій ложці на ½ склянки теплої води або молока 2-3 рази на день;

– при безсонні, неврозах приймають 25% настоянку верхівок рослини по 20 крапель з водою 3 рази на день при безсонні, неврозах.

Залишити відповідь