Контрабандисти зашили рептилій в ляльки

Контрабандисти зашили рептилій в ляльки
Врятована ящірка

Митники аеропорту Кельн/Бонн (Німеччина) конфіскували 26 рідкісних рептилій, яких вивезли контрабандою у коробках з іграшками та солодощами з Мексики.

Контрабандисти зашили рептилій в ляльки
Рептилія з ляльки

Рогаті і алігаторові ящірки та коробчасті черепахи призначалися для покупців у Німеччині. Всі ці види перебувають під загрозою зникнення і знаходяться під захистом CITES (Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни). Десять рідкісних рептилій задихнулися в дорозі, оскільки були зашиті всередину іграшок, повідомила митниця.

Наразі в Німеччині намагаються з’ясувати походження рептилій, використовуючи зразки ДНК. Поки що остаточно не встановили, чи належать ці тварини до світу дикої природи, чи були вивезені з ферми по розведенню видів. 16 рептилій, які вижили під час перельоту, повернуть у їхнє природне середовище в Мексиці.

Митна служба аеропорту співпрацює з мексиканською владою і зоологами науково-дослідного музею Олександра Кеніга (ZFMK) у Бонні.

На сьогодні Конвенцію СІТЕС про міжнародну торгівлю видами, що перебувають під загрозою зникнення, підписали 182 країни. Під охороною цього міжнародного міжурядового договору перебуває близько 6000 видів тварин і 30 000 видів рослин.