Категорії
Міста, країни, люди

Контролер для розумного будинку

Ідея розумного будинку, яку можна було зустріти тільки в фантастичних романах, тепер може стати реальністю. Дослідник з Університету Карнегі-Меллон (США) розробив універсальний контролер, здатний замінити цілу мережу модулів і сенсорів і самостійно віддавати команди робочим механізмам.

Контролер являє собою невелику плату з датчиками кольору, температури, атмосферного тиску, WI-FI та іншими. За допомогою датчиків він відстежує все, що відбувається навколо і самостійно приймає рішення щодо усунення тих чи їх неполадок. Підживлюється контролер від мережі через USB-адаптер.

Єдиний універсальний сенсор створено для розумного будинку. Пристрій розміром з крекер, розроблений випускником Університету Карнегі – Меллон, об’єднує всі необхідні датчики і пристрої для створення розумного будинку.

Жирар Лапу створив свій гаджет, коли працював над навчальним проектом, який він назвав Synthetic Sensors. Synthetic Sensors може визначити, скільки паперових рушників у вас ще в запасі, скільки людей увійшло або вийшло з приміщення, може доглядати за людьми похилого віку – членами родини, стежачи за їх переміщенням. Лапу продемонстрував роботу прототипу на конференції по взаємодії людей і комп’ютерів CHI в Денвері.

Поштовхом до створення універсального пристрою послужило бажання зрозуміти, чи можливо створити компактну і ефективну альтернативу існуючим розумним гаджетам, які не завжди добре поєднуються один з одним, і бездротовим лічильникам, які потрібно розміщувати по всьому будинку. Також їм хотілося обійтися без камери, яку, за даними опитувань, люди сприймають як вторгнення в їхнє приватне життя.

Для цього науковці поєднали в одній платі датчик руху, звуку, тиску, вологості, температури, інтенсивності освітлення, електромагнітних перешкод і багато іншого. «Це дало можливість набагато більше дізнатися про те, що відбувається навколо», – пояснив Лапу.

Потім винахідники розмістили п’ять таких сенсорів в будівлі (в кухні, двох кабінетах, вітальні і класі) і залишили працювати на 2 тижні. У кухні сенсор може помітити не закритий кран або що рушники закінчуються; в кабінеті – почує, як стукають в двері; в вітальні сенсор сповіщає, коли зварилася кава або відкрилися вхідні двері.

Точність датчиків виявилася на висоті: через тиждень навчання і тестів 38 сенсорів працювали, в середньому, з 96% надійністю. Однак, навіть такий показник може виявитися хибнопозитивним, і перед запуском у виробництво його слід вдосконалити, пише MIT Technology Review.

Поки цей пристрій не можна купити. Нещодавно перша дослідна партія (100 штук) була видрукувана і проходить випробування. Вартість виробництва зараз становить приблизно $ 100, але в разі масового виробництва вона повинна скоротитися до $ 30, сподівається Лапу.

Компанія Sevenhugs, яка розробила універсальний пульт дистанційного керування Smart Remote, який підтримує більше 25 тисяч розумних пристроїв, інакше вирішує проблему численних сенсорів в розумному будинку. Якщо навести його на вікно – він покаже прогноз погоди, а якщо на двері – то викличе таксі.

Залишити відповідь