Концерт для рослин

Оперний театр «Лісеу», який знаходиться в Барселоні (Іспанія), провів перший концерт після карантину. Замість глядачів в залі знаходилося 2 292 вазони з рослинами.

Організатори закликають слухачів задуматися про становище людини в сучасному світі. «В час, коли частина людства закрилася в замкнутих приміщеннях і змушена відмовитися від пересування, природа займає наші місця», – сказав концептуальний художник Еудженіо Ампудія, якому належить ідея концерту для рослин. Автор проекту хотів показати рівність живих істот в нашому світі. Після заходу рослини подарували працівникам охорони здоров’я на знак вдячності за їхню працю.

Символ зародження каталонської буржуазії Великий театр Лісеу було побудовано в 1847 році Мікелем Гарріга-і-Рока на бульварі Ла-Рамбла. За більш ніж 150 років театр пережив кілька трагічних подій:
– пожежа 1861 року;
– бомба, кинута анархістом Сантьяго Сальвадором в 1893, яка спричинила за собою близько двадцяти жертв;
– пожежа 1994-го року майже повністю знищила зал і сцену.

Після реконструкції театр перейшов у державну власність і тепер належить Уряду Каталонії, Мерії Барселони, Раді провінції Барселона та іспанському Міністерству культури.

Зал Лісеу площею одна тисяча вісімсот шістдесят дев’ять квадратних метрів з 2292 місцями, розподіленими між партером і п’ятьма рівнями є одним з найбільших оперних театрів в світі. Фасад, що вцілів під час пожежі, не видає орнаментального багатства інтер’єрів, в яких особливу увагу привертає просторий вестибюль з великими колонами, великі мармурові сходи, дзеркальний салон і зал, декорований позолоченою і пофарбованою ліпниною. Завіса – робота дизайнера Антоні Міро.

Кожен сезон Лісеу пропонує понад сорок різних вистав за участю провідних представників світу сучасної опери (солістів, диригентів і постановників).

Також програма включає концерти, танцювальні уявлення, фільми, художні читання, дитячі спектаклі і кілька видів екскурсій.

Експрес-екскурсія починається в історичному вестибюлі і проходить через Концертний зал, Дзеркальний салон і завершується в Фойє (багатофункціональний простір під партером). Пропонують екскурсії з гідом, екскурсії за куліси, екскурсії преміум-класу і спеціальні екскурсії для школярів. До того ж з 2016 року при театрі відкрився гастрономічний простір Opera Samfaina, що включає кілька дегустаційних зон.