Кораблі 3-х країн в лютому прибудуть на Марс

В лютому космічні апарати трьох країн, США, Об’єднаних Арабських Еміратів та Китаю прибудуть на Марс.

Космічні апарати було запущено минулого року в період, коли навколосонячні орбіти Марса та Землі зрівнялися, що трапляється лише раз на два роки, пише видання The Verge.

Апарат «Надія» (ОАЕ) має досягнути орбіти Марса 9 лютого – протягом 2-х років буде досліджуватиме атмосферу Червоної планети.

Кораблі 3-х країн в лютому прибудуть на Марс
Перший знімок Марса китайським Tianwen-1 (via Reuters)

Китайський «Тянвен-1» досягне орбіти Марса 10 лютого, але Китайське космічне агентство 5 лютого вже оприлюднило перший знімок Червоної планети, зроблений з цього апарату.

Знімок Марса зроблено з відстані у більш ніж 2 млн км, заявили в агенції, і після певного періоду на орбіті, частина китайського апарату здійснить посадку на Марсі.

Апарат американської космічної агенції НАСА здійснить посадку на Червоній планеті 18 лютого. Робот збиратиме зразки ґрунту для аналізу на виявлення інопланетного життя. Робот працює на ядерному паливі, що забезпечить його енергією протягом 14 років – це довше ніж запланований час місії на два роки. Марсохід зразки ґрунту запакує і залишить на поверхні планети – NASA планує запустити інший апарат в 2026 році, який і забере зібрані зразки та доставить їх на орбіту планети, а вже з орбіти зразки ґрунту Червоної планети забере космічній корабель і доставить їх на Землю.

Кораблі 3-х країн в лютому прибудуть на Марс
Гелікоптер NASA «Геніальність» має першим здійснити політ на Марсі

Через два місяці після висадки на Марсі, марсохід випустить невеликий гелікоптер, який, за планом, здійснить перший політ над Червоною планетою. Щоб провести переліт в розрідженій атмосфері Марса, лопаті гелікоптера крутитимуться в вісім разів швидше, ніж лопаті вертольотів в атмосфері Землі.

Джерело