Категорії
Екстрим і спорт Міста, країни, люди

Королівська стежка

Відкриття реформованої Королівської стежки, відомої як El Caminito Del Rey, було одним з найбільш очікуваних подій за останні роки в Андалусії  (Іспанія).

Офіційне відкриття Королівської стежки після реконструкції відбулося 28 березня 2015 року. Нова стежка красувалася в заголовках багатьох газет і журналів по всьому світу, а Lonely Planet включив стежку Caminito в список hottest things to do in 2015.

Королівська стежка
Королівська стежка

Про Королівську стежку (El Caminito Del Rey). Королівську стежку було побудовано в період між 1901-1905 роками. Використовували її для транспортування матеріалів і людей між двома електростанціями, які були побудовані по обидва боки ущелини Ель Чорро. Офіційне ж відкриття Королівської стежки відбулося лише на початку 1920-х років. Король Іспанії Альфонсо XIII, щоб відвідати церемонію відкриття, пройшов по цій стежці, давши їй назву Стежка Короля. З цього моменту стежка Caminito стала одним з чудес Іспанії.

Ущелина Ель Чорро (La Garganta del Chorro) – дивовижне місце з величезними кам’яними стінами протяжністю в 3 км і висотою – 400 метрів. Саму назву Ель Чорро можна перевести як «ривок», що саме відповідає слову для опису того, як тече вода крізь вузькі ущелини і яри. Різниця у висоті між двома головними водосховищами, створеними людиною в різних кінцях ущелини, надає унікальну можливість для розвитку ГЕС. У той час це була майже революційна концепція.

Королівська стежка – геніальне спорудження, але тим не менш, найпривабливішою частиною цієї конструкції є саме сам шлях El Caminito del Rey, який проходить уздовж всієї ущелини. Кажуть, що первісна конструкція була зведена моряками, яким доводилося лазити і працювати в підвішеному стані над порожнечею. Деякі джерела (непідтверджені) заявляють, що ув’язнені, засуджені до страти, теж брали участь в будівельних роботах і виконували найнебезпечніші завдання.

Стежку було побудовано з використанням піску та цементу, а утримувалася вона завдяки металевим кронштейнам і  залізним рейкам. Протягом багатьох років Королівська стежка Caminito активно експлуатувалася, але повільно занепадала і була офіційно закрита в 2000 році після того, як кілька людей загинуло, впавши в ущелину.

Така небезпека і ризик стали легендою для альпіністів і любителів адреналіну з усього світу. Багато людей посилаються на Caminito як на саму небезпечну стежку в світі, залучаючи всіх цих шукачів пригод. Ось так стежка Caminito виглядала в 2013 році до початку реконструкцій.

Уряд піднімав питання про реконструкцію Королівської стежки Caminito роками, і в кінці 2013 року нарешті здійснив свої задуми. Місцеві органи влади і Малага поділили між собою вартість реформування – € 5,5 мільйонів. 2,2 € були використані для побудови нової стежки Caminito, а частина, що залишилася, була використана на додаткові послуги в цьому районі, дороги, парковки і все необхідне для автобусів. За попередніми оцінками, близько 250 000 людей відвідали Королівську стежку Caminito тільки в перший рік після відкриття, поповнивши скарбницю на 20 € мільйонів і створивши 180 робочих місць.

Загальна протяжність нової Королівської стежки – 7,7 км. У Вас є вибір, з якого боку почати свій маршрут: з півночі – Ардалес, або ж з півдня – Алора / Ель Чорро. Хоча маршрути ідентичні, є деякі моменти, які варто врахувати, наприклад, – різниця в висоті.

Алора – південна точка. El Chorro – вокзал Caminito del Rey

Якщо Ви їдете на поїзді, то тоді цей маршрут саме для Вас. З двох можливих варіантів, цей маршрут важче, так як йде в гору. Хоча різницю в висоті близько 100 метрів на відстані 7 км це майже непомітно.

Маршрут від початку до кінця займе приблизно 5 годин, в той час, якщо йти з іншого боку, то на дорогу у Вас піде близько 4 годин.

Почавши шлях із залізничного вокзалу, необхідно пройти пішки 1,5 км повз старий табір до першої контрольної точки і далі рухатися за вказівками на дорозі. З кабіни у контрольній точці є крутий підйом в гору в бік залізничних шляхів і тунелю – 800м.

Ви починаєте свій шлях до Королівської стежки Caminito з найвищої точки, звідки безліч різних вертикальних ділянок проходять через Desfiladero de los Gaitanes, перетинаючи підвісний міст Balconcillo de los Gaitanes.

Звідси захоплюючими видами ущелини починається 3-кілометровий шлях. Потім Королівська стежка веде вниз в Valle del Hoyo. Нереально красива долина, куди протягом багатьох років не могла потрапити людина, наповнена квітами і деревами з річкою, яка звивається між ними. В долині є кілька спеціальних місць для перекусу зі столиками і стільцями. Сміття не залишайте!!! Наступна частина шляху – спокійна і проста – 2,7 км.

Є ще одна вертикальна ділянка місцевості, яка йде через Desfiladero de los Gaitanes, і спускається вниз у контрольній точці на стороні Ардалес. На момент написання статті, була можливість повернути назад і пройти стежку Caminito ще раз або ж дійти до Ардалесу і сісти на автобус назад в Ель Чорро.

Aрдалес – північна точка. З двох маршрутів цей маршрут легший, так як ви йдете вниз по річці. Маршрут починається в безпосередній близькості від під’їзної дороги М-444 – дорога, яка звивається навколо озер району Ардалесу. Звідси потрібно перебратися на іншу сторону гори.

Недалеко від ресторану Kiosk, прямо у водосховища Conde de Guadalhorce, знаходиться невеликий тунель. Він короткий, але після нього потрібно ще пройти близько 2,5 км. Ця дорога дуже мальовнича. Дотримуйтесь течії річки і ви дійдете до контрольного поста.

Є і більш тривалий тунель, який знаходиться поруч з рестораном Mirador. Він трохи довше попереднього тунелю. На момент написання статті, там не було ніякого освітлення, тому потрібно взяти з собою факел або ліхтар.

Якщо ви не великий фанат тунелів, то вниз до річки можете пройти через гори – за рестораном Mirador пролягає стежка, яку неможливо не побачити.

Пункт управління знаходиться в безпосередній близькості від старої ГЕС. Як тільки ви пройдете повз неї, стежка починає звужуватися і підніматися в гору, так як ви наближаєтеся до Desfiladero de los Gaitanes. В підсумку ви опиняєтеся в долині Valle del Hoyo.

Стару стежку Caminito залишили без змін, наскільки це було можливо, а нову стежку спорудили прямо над колишньою. Переважно вона зроблена з дерев’яних панелей з опорами, пробурених в скелі. На стежці шириною в 1 м через скляну в деяких місцях підлогу можна насолодитися захоплюючими видами ущелини.

Завершиться ваша пригода прекрасним мостом, що нависає над Balconcillo de los Gaitanes. Таке видовище точно не для людей зі слабкими нервами – міст висить на висоті 100 метрів плюс глибина ущелини Gaintanes.

Пам’ятка для туристів:
– На початку мандрів вам видають шолом – не знімайте його протягом усього шляху.
– Протягом всього маршруту немає ванних кімнат. Візьміть з собою воду і їжу.
– Якщо ви прибуваєте на поїзді, переконайтеся, що ви забронювали квитки з боку Алора – залізнична станція Ель Чорро (El Chorro) перейменована в станцію Ель Чорро – Королівська стежка (El Chorro – Caminito del Rey).
– В туристичну подорож діти допускаються тільки старше 8 років і в супроводі дорослих.
– Королівська стежка може бути закрита, якщо вітер досягає позначки вище 35 км / год.
– Прогулянка – лінійна – ви починаєте і закінчуєте в різних місцях.
– Дві сторони з’єднує автобус. Він відходить кожні півгодини, ціна квитка € 1,55. Автобус з боку Ель Чорро відправляється до прибуття на залізничну станцію потяга. Автобус з боку Ардалес відправляється з El Sillón del Rey – Крісло Короля – це кілька сотень метрів вниз по дорозі від ресторану Kiosk.
– В El Sillón del Rey є кам’яний стіл і стілець, присвячені відкриттю водосховища. З цього ж водосховища цей кам’яний стіл і стілець доводилося витягувати, після того як їх скинули туди під час Громадянської війни в Іспанії.

Квитки потрібно забронювати онлайн. Максимальна кількість людей, яка може знаходитись на Caminito одночасно, 400 осіб. Групи до 50 осіб можуть пройти через початкові контрольні пости з інтервалом у часі в півгодини.

Часи роботи і дати:
– 1 квітня – 30 жовтня: 10.00 – 17.00;
– 1 листопад – 31 березня: 10.00 – 14.00;
– закрито 24, 25, 31 грудня та 1 січня.

Королівська стежка
Королівська стежка (Іспанія)

На машині. Є два способи дістатися до Ель Чорро з Малаги на машині. Ви можете поїхати туди через Алора або Ардалес. Найшвидший шлях – через Ардалес (показано нижче). Виїжджаючи з Малаги їдьте по дорозі A-357 на північ у напрямку до Cartama. По магістралі потрібно проїхати 65 км. Після того як проїдете село Ардалес (по лівій стороні дороги), будьте уважні і не пропустіть різкий поворот направо (покажчик – М-442 / Ардалес / MA-5403 / Ель-Чорро). Потім поверніть наліво на другорядну дорогу MA-444, яка швидко починає намотувати кола навколо водосховища Guadalhorce, даючи можливість Вам насолодитися фантастичними пейзажами. Продовжуйте рух по цій дорозі, що звивається навколо озера. В кінцевому підсумку Ви доберетеся до розв’язки, де потрібно різко повернути праворуч до села Ель Чорро.

Якщо слідувати маршрутом Ель-Чорро, зробивши правий поворот, продовжуйте рухатися в тому ж напрямку. Дорога піде вниз і буде проходити крізь ліси. Після приблизно 5 км ви виберетеся з лісів і навіть зможете побачити, частково правда, Королівську стежку Caminito і водосховище Ель Чорро.

Орієнтуйтеся дорожніми знаками на село. Ви повинні перетнути водосховище.

Починаючи з боку Ардалес, дотримуйтесь інструкцій, наведених вище. Але замість того, щоб звертати з дороги MA-444 до села Ель Чорро, продовжуйте рух, проїжджаючи повз табору і пляжів.

Прямо перед невеликим тунелем різко поверніть праворуч на ґрунтову лісову дорогу. Покажчики на ресторан El Mirador. Вам потрібно проїхати ще кілька сотень метрів – машину паркуєте в будь-якому місці. Тунель чітко видно і на нього є покажчики.

Зараз тут планують побудувати дві великі автостоянки.

Потяги в El Chorro – Caminito del Rey з Малаги. В даний час є всього 2 поїзди, які відправляються щоденно зі станції Марія Самбрано (Maria Zambrano) в Малазі до Ель Чорро – Caminito del Rey. Перший стартує о 10.05 – місце призначення – Ронда; другий – о 16.48 в Севілья Санта Хуста (Sevilla Santa Justa). Дорога займе 40 хвилин, ціна квитка – 6 €.

Назад в Малагу з Ель-Чорро йдуть три поїзди: в 9.33, о 15.03 та 18.03.

Якщо забажаєте побачити ще більше в цьому районі – не забудьте забратися вгору по фантастичних арабських сходах або нанести візит до руїн Bobastro.

Залишити відповідь