Категорії
Природа

Коронавірус 6 років зберігали в Китаї

Інститут вірусології в Ухані (КНР), починаючи з 2012 року, зберігав зразки COVID-19, про що йдеться у розслідуванні лондонської газети The Sunday Times з посиланням на дисертації китайських лікарів.

Видання стверджує, що протягом одного тижня в 2012 р. в Китаї з пневмонією, аналогічною з симптомами SARS-CoV-1, ушпиталили шістьох чоловіків, які очищали від екскрементів кажанів покинуту мідну копальню, троє з яких пізніше померли. У чотирьох з шести хворих в крові виявлені антитіла до невідомого ще тоді, але подібного на SARS-CoV-1 коронавірусу.

Китайські вчені в мишачому посліді в шахті виявили багато коронавірусів, в тому числі і новий штам, схожий на SARS-CoV-1.

Але голова британської розвідки SIS/MI6 1999-2004 років сер Річард Дірлав припускає, що вірус SARS-CoV-2 має штучне походження, бо ключові елементи вірусу розвинулися не природнім шляхом, а були інтегровані в нього. Він вважає, що китайські вчені зробили це під час вивчення коронавірусів у кажанів. Після чого просто стався нещасний випадок і модифікований під організм людини вірус втік з лабораторії.

Залишити відповідь