Коронавірус, що відомо на даний момент

Коронавірус, що відомо на даний момент
Коронавірус COVID-2019

Спостерігається зниження темпів зростання світової економіки: ціни на нафту падають, заводи по виробництву техніки призупинені. Коронавірус COVID-2019 став серйозним викликом для сучасного людства.

Людству вже відомо багато різних коронавірусів, проте саме COVID-2019 на сьогодні став найбільш небезпечним. Поки що вакцини від нього нема, а темпи його поширення досить високі. Також припускають, що противірусні ліки від COVID-2019 з’являться лише десь в середині 2021 року – і це за найоптимістичнішими прогнозами.

В цьому матеріалі ми спробуємо відповісти на найпопулярніші питання про коронавірус COVID-2019 і розкриємо деяку інформацію, відому про нього на сьогодні.

Статистика інфікованих на 09.03.2020:
– кількість хворих на коронавірус в світі сягнула 109 974;
– число померлих від коронавірусу в світі – 3 828 осіб;
– кількість видужалих в світі – 61 867 осіб.

В інтернеті є багато різних лічильників, де показують кількість хворих в реальному часі. Тільки треба розуміти, що ці лічильники працюють на основі даних, які публікують різні країни раз на добу. Тому неможливо точно оцінити кількість хворих, можливо хтось хворіє вдома і думає, що у нього грип, або знаходиться там, де не може звернутися до лікаря.

Головні симптоми інфікування на коронавірус:
– утруднення дихання, кашель;
– підвищення температури;
– нездужання, слабкість, головний біль, болі в м’язах, озноб;
– зниження апетиту, нудота і блювота;
– кон’юнктивіт;
– пронос.

Як не заразитися на коронавірус? Як і у випадку зі звичайними вірусами, важливо часто мити руки. Намагайтеся рідше контактувати з людьми на близькій відстані. Крім миття рук, використовуйте різні антисептики з вмістом спирту. Корисним буде також застосування антибактеріальних серветок.

В Італії після оголошення про велику кількість заражених в аптеках розкупили всі антисептичні гелі за лічені години.

Чи захистить медична маска від коронавірусу? Маска медична – це простий засіб для профілактики поширення інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Рекомендується надягати маску в установах охорони здоров’я під час епідемії, а також слід обов’язково носити медичну маску інфікованим.

Медичну маску слід одягати так, щоб вона закривала рот, ніс і підборіддя. При наявності в масці вшитого кріплення в області носа, його слід щільно пригнути по спинки носа. При наявності спеціальних складок на масці, їх необхідно розгорнути, надавши масці більш функціональної форми для щільного прилягання до обличчя.

При використанні маски необхідно уникати дотиків до неї руками. Якщо маска стала вологою, її слід замінити на чисту і суху. Міняти маску необхідно не рідше ніж через 2 години використання, при наявності паперового фільтра – не рідше ніж через 2 години, оброблену за допомогою бактерицидного засобу маску – через 3-5 годин. Використані одноразові маски підлягають знезараженню.

На жаль медична маска не є панацеєю в боротьбі з поширенням коронавірусу. Для цих же цілей використовують також респіраторні маски (засіб індивідуального захисту органів дихання), які більш щільно прилягають до обличчя.

Чи може дитина захворіти на коронавірус? Більшість дітей, які підхопили COVID-19 в Китаї, мали легкий перебіг інфекції і видужували протягом одного-двох тижнів. Навіть немовлята, які зазвичай є більш сприйнятливими до респіраторних захворювань, мали відносно легкий перебіг хвороби.

Те що коронавірус практично не вражає дітей, є загадкою для лікарів. На думку доктора Ванеса Раабе, доцентки кафедри дитячих і дорослих інфекційних хвороб, можливо це через велику різницю в імунній системі дітей і дорослих. Лікар зазначає, що з віком імунна система людей слабшає, що потенційно ускладнює боротьбу з хворобами.

За словами доктора Бадді Кричачи з дитячої лікарні Вандербільта, діти, які постійно мають справу з різними коронавірусами, які викликають звичайну застуду, можуть мати в крові певні антитіла, що є корисним і від нового вірусу.

Що відомо про коронавіруси? Коронавіруси – це родина вірусів, яка на січень 2020-го включає 40 видів РНК-вірусів. Назва пов’язана з шипоподібними відростками білкової оболонки вірусу, які нагадують корону. Призначення «корони» – специфічний механізм для проникнення через мембрану клітини шляхом імітації молекул, на які реагують трансмембранні рецептори клітин. Після того як рецептор людської клітини захоплює фальшиву молекулу, з «корони» паразита він продавлюється в клітину і за ним в клітину вже входить РНК вірусу.
До коронавірусів відносять:
– вірус SARS-CoV – збудник атипової пневмонії, перший випадок захворювання якої був зареєстрований в 2002 році;
– вірус MERS-CoV – збудник близькосхідного респіраторного синдрому, спалах якого стався в 2015 році;
– вірус SARS-CoV-2 – відповідальний за спалах пневмонії нового типу в 2019-2020 роках.

Смертність від коронавірусу. На даний момент найвищий показник зафіксований в Італії – 5%, в середньому від коронавірусу в світі помирає до 3% інфікованих – для порівняння, смертність від звичайного грипу дорівнює всього 0,1% від числа хворих. Звучить загрозливо, але в Китаї вже спостерігається зменшення кількості хворих і навіть вже були закриті дві лікарні в Ухані, побудовані спеціально для хворих на коронавірус.

У пошуках «нульового пацієнта» – вчені ще шукають людину, з якої розпочався спалах коронавірусу.

Чому коронавірус називається саме так? Коронавірус – це не король вірусів, а вірус з оболонкою у вигляді корони – від зовнішньої оболонки COVID-2019 відходять шиповидні відростки, які вчені називають короною.

Цікаві факти про коронавірус:
– через спалах коронавірусу кількість шкідливих викидів в атмосферу значно скоротилася;
– існує два види COVID-2019: більш і менш агресивний;
– в Китаї мобільний додаток стежить за людьми – скільки разів вони вийшли з будинку;
– на сьогодні вірус в Китаї майже перестав поширюватися;
– влада Італії через спалах коронавірусу закрила вже 14 провінцій.

Чи може кішка або собака захворіти на коронавірус? Тварини можуть інфікуватися, але ймовірність того, що вони через контакт передадуть коронавірус людині, дорівнює нулю. Раніше в Гонконзі був зафіксований випадок зараження у домашньої собаки, який знаходився на карантині і обстеженні. Тварина мала низький рівень інфекції, і немає доказів того, що домашні тварини поширюють це захворювання.

Чи допоможе арбідол при інфікуванні коронавірусом? Арбідол – це противірусний препарат, який створили ще в СРСР в 70-х роках. Ефективність і безпека препарату в дослідженнях, проведених за міжнародними стандартами якості, не доведені, тому Центр з контролю і профілактики захворювань США і ВООЗ не включили арбідол в рекомендації з лікування грипу.

Чи підвищаться ціни на iPhone? На тлі поширення вірусу країни-експортери нафти організації ОПЕК не змогли домовитися про скорочення видобутку нафти, через що вартість бареля нафти стала нижче 45 доларів (це рекордно-низька ціна), що, безсумнівно, потягне за собою підвищення цін на продукти харчування і техніку.

Чи скасує Apple презентацію через коронавірус? Все більше людей вважають, що Apple може відмовитися від презентації WWDC і перенести її на якусь іншу дату. До того ж в лютому компанія була змушена скоротити виробництво смартфонів, але в даний час виробничі лінії відновили свою роботу. Уже скасовані презентації GOOGLE, FACEBOOK, виставка MWC, але компанія Apple може провести презентацію в онлайн-форматі без журналістів.

Exit mobile version