Корсиканська дика кішка

Корсиканська дика кішка
Корсиканський дикий котолис

Серед мешканців середземноморського острова Корсика була поширена легенда про загадкову кішку, яка ночами полює на курей і краде овече і козяче молоко.

Корсиканська дика кішка
Кіт корсиканський дикий

Вперше вчені зацікавилися розповідями місцевих жителів про хижака в 2008 році, і через деякий час дійсно знайшли ознаки існування таємничої тварини. Як з’ясувалося, що раніше невідома науці кішка дуже рідкісна, веде переважно нічний спосіб життя, гранично обережна і майже зовсім не потрапляє на очі людей.

Корсиканська дика кішка
Корсиканська дика кішка вночі

В 2016 році, коли дослідникам нарешті вдалося зловити 12 особин імовірного нового виду і встановити на них чипи для стеження за їхнім місцезнаходженням.

Перші ознаки існування легендарної кішки були зафіксовані науковцями в 2012 році, коли дослідники встановили в лісах острова ароматичні палички для залучення уваги тварини і збору її ДНК. Дика кішка легко попалася в пастку, і залишила на паличці пучки хутра, ідеальні для генетичної ідентифікації. Аналіз показав, що невідома порода диких кішок дуже схожа на африканську степову кішку, проте і є значні відмінності.

Корсиканська дика кішка
Вид корсиканської дикої кішки

Місцеві назвали кішку гьяттуволпе (ghjattuvolpe), тобто кішка-лисиця. Але тварина не має спільних біологічних рис з лисицями, на її хвості є смуги і кінчик цього кота забарвлений в чорний колір.

Довжина тіла звичайної корсиканської домашньої кішки від голови до кінчика хвоста складає близько 75 сантиметрів, довжина тіла нового представника виду досягає 90 сантиметрів.

У рідкісної корсиканської кішки-лисиці дуже щільний шар хутра, який ефективно захищає тварину від бліх і кліщів. Також ці кішки, щоб вижити в дикій природі, наділені сильною мускулатурою і доволі великими і міцними іклами.

Корсиканська дика кішка
Ікла корсиканської дикої кішки

Дослідники вважають, що вищеописані кішки з’явилися на островах десь 6500 років тому і можуть мати близькосхідне походження. Також існує ймовірність, що насправді вчені не відкрили новий вид котячих, а мають лише справу з гібридом двох різних видів диких кішок. Одними з прабатьками гібрида можуть бути кішки, що живуть на розташованому неподалік острові Сардинія.

На відеоролику у дикої кішки ghjattuvolpe різний колір очей – ця особливість виявлена ​​тільки в однієї особини, можливо, виникла через травму.

Залишити коментар