Категорії
Лікарські рослини Природа

Користь авокадо для кишечника

Вчені з Університету штату Іллінойс досліджували користь авокадо для кишечника.

Про користь авокадо для зниження рівня шкідливого холестерину було відомо вже давно. Любителі цих плодів точно знають, як вони допомагають відчути ситість і уникнути переїдання.

В новому дослідженні вчених з Університету Іллінойсу брали участь 163 дорослих (віком від 25 і до 45 років) з надлишковою вагою і ожирінням. Випробовувані чоловіки отримували 175 г, а жінки 140 г свіжого авокадо щодня протягом 3-х місяців в складі звичайної їжі або як компонент до неї зі зниженою кількістю жирів.

Протягом цього часу учасники експерименту регулярно здавали аналізи крові, калу і сечі і надавали звіти про кількість і склад їжі, що вживали. Вчені виявили, що люди, які з’їдають ці плоди кожен день, мали більшу кількість кишкових мікроорганізмів, що розщеплюють клітковину. Речовини, що виробляються цими мікроорганізмами підтримують здоров’я кишечника. Не дивлячись на високий вміст жирів в цьому корисному фрукті, особи, що брали участь у випробуванні, не накопичували їх в організмі. Ймовірно, це пов’язано зі зниженням вироблення жовчних кислот, відповідальних за розщеплення жирів на відповідні організму гліцерин і жирні кислоти.

Авокадо середнього розміру містить близько 12 грамів клітковини, що становить від 1/3 до 1/2 рекомендованого денного раціону харчових волокон.