Кролик породи Аляска

Кролик породи Аляска

Аляска – одна з найрідкісніших кролячих порід. Незважаючи на назву ці тварини родом зовсім не з холодного регіону Північної Америки. Аляска була виведена в Німеччині в 1920-х роках. Метою селекції стало створення породи кроликів зі шкіркою, схожею з шерстю Аляскинської лисиці, чорної з довгими білими захисними волосками. На початку минулого століття шкура цієї лисиці була дуже цінною.

Кролик породи Аляска
Догляд за кроликом породи Аляска

Але своєї мети селекціонери не добилися. В результаті схрещування декількох кролячих порід вийшли особини з чорним хутром і глянсовою захисною шерстю. Було прийнято рішення залишити виведену породу, і пізніше Аляскинський кролик був використаний для виведення породи Рекса.

Хутро у кроликів Аляска шовковисте на дотик, дуже густе і довге, зверху – чорний блискучий, а всередині з блакитним відтінком. Зустрічаються особини з білими на чорному тлі вкрапленнями – це вважається недоліком породи. На животі і лапах хутро може бути матовим. У особин жіночої статі може спостерігатися підгруддя – додатковий шар хутра навколо шиї. Добре вироблені шкурки цієї тварини мають високу цінність. З них шиють верхній одяг, аксесуари. Особливо поширена порода кролів Аляска в Європі.

Кролик породи Аляска
Кріль породи Аляска, вуха кролика

Кріль Аляска – кремезна і пухка тварина, без видимої шиї, з вертикальними, короткими, але досить широкими і округлими на кінцях вухами. Кролики цієї породи мають сильні міцні кінцівки середньої довжини. Вага дорослого кролика в середньому від 3 до 5 кг. Самці кроликів породи Аляска зазвичай важче самиць.

Аляска – досить вигідна порода кролів з точки зору продуктивності і невибагливості. Ці кролики відносяться до м’ясо-хутряних порід із середньою плодючістю. У посліді, як правило, буває 5-6 кроленят. Вони не вимогливі до умов утримання і розведення. Тривалість життя здорового кролика – 7 – 10 років, а іноді й довше.

Ці кролики досить активні і їм потрібно багато місця для пересування. Також у Аляски повинна бути простора клітка, щоб тварина мала змогу розтягтися в довжину і поміститися в висоту. Представники цієї породи можуть перебувати цілий рік на вулиці, тому що не бояться ні спеки, ні холоду.

Кролик породи Аляска
Кріль породи Аляска

Щоб знизити ризик ожиріння і забезпечити кроликам хороше травлення, необхідно притримуватися відповідної дієти. Годують кроликів спеціальним кормом, зеленню і великою кількістю овочів. Правильне харчування також сприяє здоровому стану зубів, які не перестають рости протягом всього життя кролика.

Догляд за представниками породи Аляска полягає в періодичному чищенні вовни (не рідше одного разу на тиждень, в період ліньки – частіше).

Незважаючи на нешкідливий зовнішній вигляд цієї породи, не варто дозволяти маленьким дітям брати Аляску на руки. При переляку природна реакція кролика – спробувати втекти, і в цей момент тварина може поранити дитину своїми потужними задніми лапами.

Кролики породи Аляска, як правило, слухняні і неагресивні. Однак їм необхідна рання соціалізація, щоб вони не лякалися часом надмірно емоційних дітей. Ці кролики дуже люблять людське спілкування, але вони можуть бути одночасно як ласкавими, так і полохливими.

Кролик породи Аляска
Кроленятко породи Аляска
Кролик породи Аляска
Кролик Аляска
Кролик породи Аляска
Кролик породи Аляска, хутро тварини
Кролик породи Аляска
Кролики породи Аляска
Кролик породи Аляска
Незвичайна порода кроликів Аляска

Leave a comment