Кулеб’яка овочева

Кулеб'яка овочева

Кулеб’яка – універсальне блюдо, один з видів закритого пирога з начинкою. Залежно від типу тіста і начинки, можна подавати як закуску, як основне блюдо і як доповнення до нього.

У миску висипають просіяне борошно і манну крупу (частину борошна залишають для розкочування тіста). У центрі роблять ямку і в неї вливають воду кімнатної температури з розведеними в ній дріжджами і сіллю.

Дерев’яною лопаткою починають замішувати тісто так, щоб борошно і манна крупа поступово з’єднувалися з водою. Якщо тісто дуже щільне (важко розкачати), то додають води, якщо рідке (не тримає форму), то додають суміш (1: 1) борошна і манної крупи. Готове тісто укладають у миску, накривають марлею і дають постояти не більше 30-40 хвилин.

Потім тісто розкочують тонким пластом наступним чином:
– невеликий шматок тіста скачують в кульку;
– на стіл підсипають суміш борошна з манною крупою і розгортають круглий пласт, його знову посипають борошном і манною крупою, складають у вигляді хусточки і знову розкочують. Так повторюють до тих пір, поки пласт тіста буде товщиною до 1 см.

З такого тіста вирізують рівні смужки, в центрі укладають нашатковану соломкою білокачанну капусту так, щоб її було багато (гірка), посипають капусту сіллю, додають рубану очищену моркву, цибулю. В овочі акуратно виливають сире яйце так, щоб воно не витекло з овочів.

Защипують кулеб’яку у вигляді довгастого пирога. Укладають його швом вгору на сухе деко і запікають у духовці, розігрітій до температури 250-270° C, протягом 20-25 хвилин. Гарячі кулеб’яки знімають на блюдо і змащують вершковим маслом або маргарином.

Інгредієнти:
– 1 склянка борошна пшеничного,
– 1 склянка манної крупи,
– 1 склянка води,
– сіль,
– 1 середньої величини качан капусти,
– 5 яєць,
– 1 морква,
– 2 цибулини,
– 2 ст. ложки вершкового масла або маргарину,
– 100 г свіжих дріжджів.

Залишити коментар