Категорії
Різне

Купольний дім

Неподалік від 80 тисячного містечка Норт-Бренч (Мінессота, США) в оточенні дерев стоїть незвичайний будинок у формі геодезичного купола. В його основі лежать два звичайних будинки зразка 1950 року.

Кожен купол має в діаметрі 16 метрів (якщо міряти по зовнішньому краю). З урахуванням виступу зі слуховими вікнами, які також використовуються для вентиляції, його висота становить 11 метрів.

Купольний дім

Сферична форма будинку забезпечує високу надійність споруди, оскільки всі точки його конструкції несуть не собі однакове навантаження. Він може витримати навіть землетрус і вітер зі швидкістю до 300 км / год. Снігове навантаження лише збільшує міцність будівлі. Купольне будівництво дозволяє заощадити до 60% матеріалів у порівнянні зі стандартним прямокутним.

Купольний дім

Також відмінною рисою цього будинку є те, що він виконаний з екологічно чистих і натуральних матеріалів. У зв’язку з тим, що поверхню купола утримує все навантаження, всередині відсутні стіни і несучі перегородки, що робить інтер’єр більш просторим. Велика кухня плавно переходить в їдальню, вітальню і зону відпочинку.

Купольний дім

В іншій половині нижнього поверху розташована спальня господарів і ванна, вгору по сходах – гостьова спальня і, на додаток до купола, невеликий робочий кабінет.

Купольний дім

По частині енергоефективності – сферичному дому немає рівних. Це забезпечується за рахунок використання теплої підлоги, енергозберігаючих склопакетів і стін товщиною 45 см з повітряним прошарком всередині.

Купольний дім

«Завдяки теплим полам на нижньому рівні температура повітря становить близько 20 градусів Цельсія. Тут на другому поверсі – температура така ж сама. Люди вважають, що тепло накопичується нагорі. Але купольний будинок відрізняється тим, що гаряче повітря піднімається вгору, а холодний опускається вниз. Таким чином в приміщенні відбувається природний рух повітря», – розповідає власник екожитла Денис, який присвятив себе будівництву сферичних будівель.

Купольний дім

Одним з центральних елементів будинку є камін. Він виглядає як справжній витвір мистецтва. Установка печі в центрі купола забезпечує рівномірне опалення всього простору. Свіже повітря ззовні надходить через вікна вгорі і насичується всередині теплом каміна, який відмінно опалює спальні і дві кімнати на другому поверсі.

Купольний дім

Денис займається купольним будівництвом вже більше 30 років. Його надихає енергія і стиль цих будівель, можливість використовувати більше простору при менших витратах на матеріали. Він вважає, що купольний будинок – по кишені кожному.

Купольний дім

Купольний дім

Купольний дім

Залишити відповідь