Куртка з графену від холоду і спеки

Сьогодні розвиток сучасних технологій зачіпає не тільки сферу електронних пристроїв, а й хайтеків і цілком буденних речей, наприклад, одяг.

Зовсім недавно фірма Fast Company випустила першу в світі куртку з графену. Інноваційний матеріал в даному випадку застосовується не тільки для того, щоб виділитися на тлі конкурентів, але і в залежності від ситуації для зігрівання або охолодження користувача.

Графен в куртці майбутнього розташований з лицьової і виворітної сторін. Із зовнішнього боку розташовані графенові мембрани, а підкладка створена на основі графенових трубочок. Подібна конструкція матеріалу дозволяє відводити тепло в спеку і зігрівати в негоду, а також знищує хвороботворні бактерії. При цьому інноваційний одяг дуже тонкий і легкий, а також вкрай міцний і здатний витримати величезне навантаження.

Куртка з графену від холоду і спеки
Графенова куртка

Сама куртка пофарбована в сірий колір, зсередини покрита шаром чорного нейлону. На розробку Vollebak пішло кілька років. Куртка отримала назву Vollebak і, як стверджують творці брати Стів і Нік Тідболли, «завдяки графену, куртка Vollebak здатна зрівняти температуру всередині і зовні. Більш того, вона може накопичувати кількість тепла і працювати як обігрівач».

Коли температура навколишнього середовища висока, куртка поглинає тепло від тіла і розсіює його. В холодну пору року, навпаки, збирає його, обігріваючи найхолодніші ділянки. Куртка Vollebak створена без швів: всі деталі вирізані лазером і спаяні один з одним за допомогою високих температур. Ціна куртки – 695 доларів США, але, як заявили представники Fast Company, куртка варта кожного вкладеного в неї цента.

Залишити відповідь