Категорії
Різне

Квантовий компас – навігатор

В сучасному світі вже майже не обійтись без засобів для орієнтування в просторі. За кермом автомобіля користуємося ми навігаторами і спеціальними програмами, на картах шукаємо потрібний об’єкт і визначаємо місцерозташування, а при поїздці в інше місто або країну без подібних рішень просто не обійтися. Для всього цього використовуються дані з навігаційних супутників. А що робити, якщо ці прилади раптом стануть недоступними? Відповідь є у вчених з Великобританії, які створили вкрай точний квантовий компас.

Квантовий компас - навігатор
Дослідний зразок надточного квантового компаса

Квантовий компас – розробка науковців з Імперського коледжу Лондона спільно з колегами з компанії M Squared Lasers (Шотландія). Основний принцип роботи полягає у фіксуванні субатомного ефекту магнітного поля Землі. Компас вловлює його зміни, що дозволяє вкрай точно виявити його місце розташування в просторі. Компас використовує лазери, щоб охолодити атоми водню усередині до вкрай низьких температур, після чого датчики фіксують їх переміщення, прискорення і те, як на них впливає магнітне поле Землі. За фактом винайдено надточний акселерометр.

Дивлячись на фото компасу, використовувати цей прилад в сучасних смартфонах вкрай проблематично в силу його величезного розміру. Однак цілком можливо встановити його на, наприклад, кораблі, поїзді або іншому транспортному засобі. Нова розробка може стати альтернативою GPS, через допоміжну технологію, яка буде працювати в разі, якщо зв’язок із супутниками буде втрачено. Варто сказати, що деякі британські ЗМІ припускають, що такі компаси будуть встановлювати на військові кораблі Туманного Альбіону.

Залишити відповідь