Китай спустився на дно Марианської западини

Китай спустився в Маріанську западину
Новий китайський підводний апарат досяг глибокої точки світового океану

Китай в прямому ефірі транслював кадри свого нового пілотованого апарату, який спустився на дно Марианської западини, в найглибшу підводну долину планети.

Апарат Fendouzhe опустився в підводну западину на заході Тихого океану на глибину понад 10 км з трьома дослідниками на борту. За всю історію людства всього кілька людей коли-небудь відвідували дно Марианської западини, яка глибше, ніж висота Евересту.

На відеозапису, відзнятого глибоководною камерою, видно, як біло-зелений китайський підводний апарат рухається крізь темну воду і в оточенні хмар мулу повільно опускається на дно.

Підводний апарат Fendouzhe для збору біологічних зразків облаштовано роботизованим маніпулятором і сонаром, що застосовує звукові хвилі для ідентифікації оточуючих об’єктів.

Сьогодні Fendouzhe вже веде спостереження за безліччю видів живих істот та слідкує за їхнім розподілом на морському дні, повідомили вчені з борту підводного корабля. Місія також досліджує глибоководні мінеральні ресурси, оскільки в планах Китаю – розробка морських родовищ. У листопаді 2020 року Пекін створив спільний з Міжнародним органом з морського дна Навчальний і дослідницький центр, який буде готувати фахівців з глибоководних технологій, а також проводити дослідження можливостей видобутку цінних мінералів на дні океанів.