Категорії
Міста, країни, люди

Лабораторія Сталіна вивчала фекалії лідерів

Газета «Комсомольская правда» повідомила, що в 40-х роках НКВД створив спеціальний відділ, що займався тим, що полював за людськими екскрементами. Головної метою було проводити всебічний аналіз стільця іноземних лідерів.

Колишній радянський контррозвідник Ігор Атаманенко стверджує, що в архівах спецслужб знайшов свідоцтва існування цього незвичайного проекту. В інтерв’ю газеті Атаманенко заявив, що тоді підслуховування ще не були настільки розвинені і тому шукали інші способи отримання інформації про ту чи іншу людину. За словами Атаманенко, курирував цю лабораторію особисто Лаврентій Берія.

Ігорем Атаманенко розповів, що саме гебісти вишукували в фекаліях: «Наприклад, якщо вони виявляли високу концентрацію амінокислоти під назвою триптофан, то робили висновок, що ця людина має спокійний характер і охоче йде назустріч. Але недолік калію в екскрементах був ознакою неврівноваженого темпераменту і безсоння». Під час свого першого візиту в 1949 році Мао став «швидше за бранцем, ніж гостем».

Атаманенко стверджує, що в грудні 1949-го радянські розвідники використовували цю систему для оцінки особистості китайського лідера Мао Цзедуна під час його візиту до Москви – нібито вони побудували для цього спеціальний туалет зі зливною трубою, що виходила в спеціальні секретні контейнери. 10 днів Мао годували і напували, що називається, від пуза, а вироблені фекалії відправляли на аналізи. Коли ж Сталіну принесли результати досліджень, він вирішив нібито не підписувати з ним угоди.

Витяг із «Найхолодніша війна» Девіда Хелберстама (журналіста і історика): «Під час першого візиту Мао до Москви той заявив, що Китай дуже хоче підписати угоду з Росією, але підкреслив, що хоче, щоб з ним поводилися, як з рівним. Замість цього, кожен день йому викладали новий урок. Він став, за образним висловом історика Адама Улама, більше бранцем, ніж гостем. Саме тому і кричав, звертаючись до глухої стіни, впевнений, що Сталін прослуховує його резиденцію: «Я приїхав для більшого, а не для того, щоб тільки їсти і с…ти!»

«Комсомольская правда» стверджує, що наступник Сталіна Микита Хрущов звернув цей проект і лабораторію прикрив. Коли журналісти спробували зв’язатися з ФСБ, щоб ті підтвердили або спростували існування секретного експериментального проекту, відповідь була лаконічною: «Ми не можемо прокоментувати цю історію».

Джерело