Лагуна-Верде або Зелена лагуна

Лагуна-Верде або Зелена лагуна
Озеро Лагуна-Верде (Болівія)

Лагуна-Верде або Зелена лагуна (ісп. Laguna Verde) – рифтове мінеральне озеро, яке знаходиться в безстічному басейні південно-західної Альтиплано (Болівія, провінція Sur Lípez  Департаменту Potosí, біля кордону з Чилі).

Озеро Laguna Verde розташоване на висоті близько 4300 метрів над рівнем моря і займає площу 1700 га, вузький перешийок поділяє його на дві частини.

Лагуна-Верде або Зелена лагуна
Озеро Лагуна-Верде

Зелене озеро розташоване в південно-східній частині Національного заповідника Андської фауни Eduardo Avaroa і самої Болівії, в 30 км від озера Palques. Laguna Verde відоме своїми мальовничими пейзажами і гарячими джерелами. Відвідувачі можуть побачити тут танці фламінго в солоній воді.

Лагуна-Верде або Зелена лагуна
Лагуна-Верде

Смарагдово-зелений колір озера обумовлений високим вмістом мінералів магнію, карбонату кальцію, свинцю та миш’яку. Його колір варіюється від бірюзового до темно-смарагдового в залежності від занепокоєння вітром води, пов’язаної з відкладеннями в озері.

На чилійському кордоні в тлі озера знаходиться згаслий вулкан Ліканкабур, висота якого становить 5868 метрів. За формою  Ліканкабур – майже ідеальний конус. Вважають, що раніше на піку Ліканкабуру був стародавній склеп.

Лагуна-Верде або Зелена лагуна
Лагуна-Верде або Зелена лагуна

Крижані вітри – звичайне тут явище, і тому вода в озері може досягати температури до -56 градусів С, але через хімічний склад вона залишається в рідкому стані.

На березі сусіднього озера Лагуна-Бланка, що з’єднується вузькою протокою з Лагуна-Верде, і на вершині розташованого поруч вулкана Ліканкабур був зареєстрований рекордний за всю історію спостережень рівень ультрафіолетового випромінювання на поверхні Землі (УФ-індекс в цій зоні дорівнює 26, з грудня 2003 року протягом 61 доби УФ-індекс становив 43,3).

Лагуна-Верде або Зелена лагуна
Лагуна-Верде (Зелена лагуна)

Лагуна-Верде є популярним місцем серед туристів завдяки незвичайному кольору, великій кількості фламінго, а також мальовничим краєвидам озера на тлі вулкана Ліканкабур.

Залишити коментар